Filosofo žvilgsnis

by

Jonas Dagys “Mieste”  Jonas Dagys “Mieste“

Rega Vakarų kultūrai visuomet buvo svarbiausia iš juslių, o atsiradus galimybei vaizdus fiksuoti technika ir dauginti skaitmeninėje terpėje, vizualumas dar labiau įtvirtino savo pozicijas.

„Geriau sykį pamatyti nei šimtąkart išgirsti“ – neabejotinai yra virtęs nūdienės Vakarų civilizacijos motto.

O kur šioje vizualumo kultūroje filosofas, ar vaizdų pertekliaus sąlygomis lieka vietos filosofijai, ar filosofas turi savitą žvilgsnį, savą sritį vaizdų vartotojų ir tyrinėtojų armijoje? Taip aktuali tampa ribų problema: kur filosofijos ribos?

Ar gali ji pasakyti tai, ko negalėtų pastebėti kiti vizualumo tyrinėtojai? Kaip rasti jos vietą tarpdiscipliniame šiandienos diskurse, o gal ji pajėgi tik būti stebėtoja iš šalies, kuri kritiškai užklausia vizualumo specialistų dogmatiškumą, tai, kas laikoma savaime suprantamomis ir todėl jau nebeginčijamomis tiesomis?

Paroda, kurioje eksponuojami filosofų fotografijos bei grafikos darbai, ir filosofų sukurtas DVD diskas yra tinkamas atspirties taškas tokiai diskusijai. Kai filosofai pasitelkia vizualinę formą, nesunku lyginti menininko ir filosofo žvilgsnio ypatybes.

Taigi renginiu kreipiamės į žmones, mėgstančius klausinėti ir norinčius suprasti: filosofus, menininkus, meno kritikus, medijų tyrinėtojus, studentus ir apskritai – meno ir filosofavimo mėgėjus. Juk filosofija prasideda nuo klausimų.
Kur? Paroda veiks Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, įėjimas iš Didžiosios g. 19)
Kada? Vasario 25 – kovo 1 d. Galerijos darbo laikas: I – V 10:00 – 19:00, VI 10:00 – 17:00; Ekspoziciją paruošė fotografas Gintautas Trimakas. Parodos atidarymas – vasario 25 d. 18:00 val. 
Iš trijų parodoje eksponuojamų darbų autorių – tik vienas yra profesionalas: Arūnas Gelūnas jau daugiau nei dešimt metų profesionaliai užsiima grafika.
Jonas Dagys debiutavo keliose parodose kaip fotografas (autorius ar bendraautoris), o Arvydas Šliogeris aistrą fotografijai atrado visai neseniai.
Daugiau apie autorius  ČIA> . Kiti renginiai smalsiems- ČIA> ir ČIA>.
Reklama

Žymos:

Vienas atsakymas to “Filosofo žvilgsnis”

  1. Informacija dėl ketvirtadienio pamokų « Foto! Says:

    […] Smulkiau apie susijusius renginius ir parodą – ČIA> […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: