Šeštadienis su ginklais

by

Thomas Dworzak

Šeštadienį nuo 15 val. Vingio parke – Kariuomenės ir visuomenės diena. Ta proga kelionę į Markučius perkeliame kitai savaitei, nes Vingio parke tikrai bus ką veikti, jei apsiginkluosime fotoaparatais. Todėl siūlau 14.30 val. susitikti mokykloje ir kartu keliauti į Vingio parką. Nežinome, ką žada dangus, todėl pasiimame ir lietsargius. Kviečiu susirinkti ne tik vasaros praktikos dalyvius, bet ir tuos, kurie galvoja lankyti mūsų studiją kitais mokslo metais. Būtų gera proga susipažinti :)

Šią Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną veiks televizijos serialo „Garbės kuopa“ filmavimo aikštelė, Vingio parkas tą dieną virs šurmuliuojančiu kariniu miesteliu, kuriame vyks viduramžių riterių kovos, šventės dalyviai susitiks su XIV amžiaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos kariais, klausysis Laisvės kovų dalyvių, partizanų dainų ir susipažins su šiuolaikine Lietuvos kariuomene. Bus kareiviškos košės…

Daugiau apie renginį – ČIA>

O kol sėdime prie kompiuterių, verta pasidomėti:

Lietuvos krašto apsaugos ministerijos fotogalerija ČIA>

Kolekcija agentūros Magnum vaizdų, susijusių su armija – ČIA>

14 kamerų, panašių į ginklus – ČIA>

foto ginklas

Tiems, kam smalsu pasiknaisioti po meno istorijos archyvus, verta pasidomėti garsiąja Kinijos imperatoriaus Kvi Ši (259-210 m. pr. Kr.) terakotine armija. Imperatorius norėjo, kad jį ir po mirties saugotų jo kariai. Armiją sudaro daugiau kaip 7400 žmogaus dydžio kareivių ir arklių figūrų, ir nėra dviejų vienodų – visų veido išraiška ir poza skirtinga. Molinė armija atsitiktinai atkasta 5 m gylio duobėse, be to, rasta bronzinių ginklų: kardų, iečių, strėlių smaigalių. Nors kapavietė daugiau kaip 2000 metų senumo, ginklai blizga ir yra aštrūs.

 Kinijos terakotine armija

 Šeštadienis – puiki proga kažką nuveikti konkursui „Atkurtai Lietuvos kariuomenei 90 metų“. Sudalyvaujam! Pasimetusiems  parke ar pavėlavusiams – tel. 8-61335289 (Aurelija).

 

Reklama

Žymos: , , , , , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: