Lenkų fotografijos mėnuo Lietuvoje

by

 stanislaw-j-wos

Stanisław J. Woś. „Ieškau šviesos“

2008.06.11 – 2008.06.23
“Prospekto galerija“ (Gedimino pr. 43)

Parodos atidarymas 2008 m. birželio 11 d. 16 val. „ Prospekto“ fotografijos galerijoje.
Stanisławas J. Wośis ieško ir užfiksuoja neįprastumus ten, kur kiti jų visiškai nepastebi. Atrodo, kad nuotraukoje jis sugeba sustabdyti bėgantį laiką, atskleisti nežinomybę ir amžinybę. S. Wośio fotografijų herojai – vanduo, kalnai, miško tankynės, dangus, namą užklojęs šešėlis, šviesos atspindžiai. Tačiau tai nėra banalūs gamtos pasaulio keistenybių dokumentai. Autorius apie akmenis gali sukurti ištisą metafizinį traktatą, o iš šešėlių ir šviesos dėmių sudėlioti du lygiaverčius pasaulius kaip atsvarą mūsų skubančiam, nieko nebematančiam gyvenimui. S. Wośis fotografuoja ant šviesos ir tamsos ribos ir sukuria erdvę, apie kurią mes kartais neturime jokio supratimo. Jis uždeda vienus vaizdus ant kitų ir jų pagalba atskleidžia iki tol nematytą savo herojų būtį.

prot-jarnuszkiewicz

Prot Jarnuszkiewicz. „Fotografijos“.

2008.06.11 – 2008.07.07
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Protas Jarnuszkiewiczius savo fotografijas taip apibūdina: „Kiekvienas su faktais elgiasi kaip tinkamas, nes laikas yra nepastovus, slenkantis tik viena kryptimi. Man tai didelis apsunkinimas, nes laiko bėgsmą geriausia pastebiu greta manęs esančiuose žmonėse. Laiko tėkmė sutampa su tų žmonių pasikeitimu. Fotografavimas – mano gyvenimo būdas. Noriu išplėšti man patikusias akimirkas iš negailestingai almančio laiko ir jas sukoncentruoti. Noriu, kad išliktų akimirkos dualizmas ir mes galėtume pajausti džiaugsmą ar tragiškumą, atmieštą mano sielos virpesiu ir subjektyviu mus supančio pasaulio matymu“.

Krzysztofas-Gieraltovskis

Fotografijos muziejuje Šiauliuose – Lenkijos įžymybių portretų paroda. Krzysztof Gieraltowski „Lenkų portretai“

Lietuvoje jau gerai pažįstamo autoriaus eksponuojamoje 140 portretų kolekcijoje – išskirtinės Lenkijos visuomenės asmenybės, žinomi kultūros, meno, politikos pasaulio žmonės. Parodoje lankytojai išvys režisieriaus Andrzejaus Wajdos, rašytojų Česlavo Milošo, Stanislavo Lemo, Tadeušo Konvickio, Janušo Glovackio, poetės Vislavos Šymborskos, politiko Donaldo Tusko, kitų žinomų žmonių veidus. K. Gieraltovskio sukurti portretai pasižymi netikėtu požiūriu, ironija, dėmesiu reikšmingai detalei. Autorius nemėgsta „paviršutiniško realizmo“, tiesmuko tikrovės atspindėjimo. Fotografui svarbu, kad portretas ką nors liudytų apie žmogų. Daugiau apie tai – ČIA>

Kauno „Fujifilm“ fotografijos galerijoje birželio 11 d. pristatomos Woiceko Beszterdos fotografijos „Materijos ir ženklai“.

Reklama

Žymos: , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: