Regėjimo pratimai naktį

by

 REGĖJIMO PRATIMAI

2008 06 21 (nuo 22:00 iki 4:00)

 TULIPS & ROSES, Gaono g. 10, Vilnius

 Atidarymas: 22 h

 Kaip nurodo pavadinimas, paroda „Regėjimo pratimai“ bandys įkvėpti naujus meno kūrinių patyrimo būdus, o ne primesti žiūrovams apibrėžtus „matymo“, „supratimo“ ir „aiškinimo“ kanonus.

Nuo sutemų iki aušros veikiančioje vienos nakties parodoje dalyvaujantiems menininkams buvo iškelta vienintelė sąlyga – jų kūriniai bus rodomi visiškai neapšviestoje galerijoje. Tačiau šiuo atveju šviesos nebuvimas ir naktinis galerijos darbo laikas suveikė labiau kaip katalizatorius, o ne kliūtis. Neilgai trukę, parodoje dalyvaujantys jaunieji Lietuvos ir užsienio menininkai pasiūlė kūrinius, kurie ne tik leidžia naujai patirti pačią galerijos erdvę bei sukuria naujus šiuolaikinio meno žiūrėjimo būdus, bet ir provokuoja netikėtus santykius tarp kūrinių bei parodos lankytojų.

 Vienas iš parodos idėją įkvėpusių pavyzdžių, kuriame kritiškai pažvelgiama į įprastus meno patyrimo būdus, yra filmas “Pont-Neuf tilto meilužiai“. Jame beveik apakusi Juliette Binoche personažė yra slapta nuvedama į Luvro muziejų naktį, nes “legaliai”, t.y. dieną, ji negali „įžiūrėti“ eksponatų dėl savo apsilpusio regėjimo, turistų ir prižiūrėtojų. Lygiai taip ir ši paroda suteiks žiūrovui daugiau erdvės, privatumo, kūrinių interpretavimo galimybių, nei jų atsirastų skaidrioje dienos šviesoje.

 

 

Menininkai: Jesse Ash, Liudvikas Buklys, Gintaras Didžiapetris, Rosie Farell, Benoit Maire, Elena Narbutaitė, Mandla Reuter

                                             Audio gido autoriai: Catherine Hemelryk, Nerijus Milerius

Kuratoriai: Valentinas Klimašauskas, Jonas Žakaitis

Reklama

Žymos: , , , , , , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: