Lietuvos dailė ‘08. Fotografija

by

  

Lietuvos dailė ‘08. Fotografija

Vilniaus Šiuolaikinio Meno Centras

kviečia į atidarymo renginius

rugsėjo 12 d., penktadienį 18:00

Spaudos konferencija: 17:00

Atidarymas: 18:00

Flash baras: 22:00, požeminis tunelis tarp Konstitucijos g. ir Upės g. po viešbučių „Best Western Vilnius“, įėjimas iš Konstitucijos g.

 

 

 

Iliustracija: Vitas Luckus. Iš serijos „Mimai“. 1970

(Ši fotografija skandalingai pagarsėjo po to, kai buvo išspausdinta 1970 m. žurnalo Nemunas 11-o numerio, turėjusio šlovinti Didžiąją spalio revoliuciją, viršelyje. Valdžią papiktino nufotografuotų aktorių seksualumas ir pantomima kaip „įtartinų politinių pažiūrų menas“ – netrukus prasidejo Nemuno kūrybinės laisvės suvaržymų metai.)
————–

 

 

„Lietuvos dailė“ – tai kas dvejus metus organizuojama Lietuvos šiuolaikinio meno apžvalginė paroda. Šių metų parodoje, skirtoje vien fotografijai, dalyvauja net virš 100 autorių. Ją sudaro 8 dalys (6 kuratoriniai ir 2 solo projektai), kuriuose apžvelgiami skirtingi laikotarpiai, kartos, žanrai ir įvairiapusiški šiuolaikinio meno santykiai su fotografijos medija.

Legendinio žurnalo „Nemunas“ fotoredaktoriaus Romualdo Rakausko sudaryta paroda „Auksinis „Nemuno“ dešimtmetis 1967 -1977“ pristato Lietuvos meninės fotografijos pradžią – ryškiausius autorius, labiausiai atmintyje įstrigusius pavienius darbus iš šio leidinio fotopuslapių, ir, žinoma, žurnalo emblema tapusius fotografinius aktus.

Meno istorikė Margarita Matulytė siūlo išmėginti kai kurių fotografijos istorijos schemų stabilumą ir parodai „Testas: 11 vs 1“ atrinko vienuolikos menininkų darbus, sukurtus nuo XX-o amžiaus vidurio iki šių dienų – net labai gerai žinomi autoriai prisistato su niekada neeksponuotais darbais ir atskleidžia netikėtas savo kūrybos puses.

Šių dienų istorijos pasakojamos Lietuvos spaudos fotografijos klubo vadovo Jono Staselio sudarytoje parodoje „Aistra miestui“ – čia pristatomi geriausi spaudos fotografų dokumentiniai kadrai, nebūtinai patekę į žiniasklaidos puslapius.

Su reklamine fotografija, užtvindžiusią miestus, diskutuoja parodos „Vilniaus metro“ autoriai – kuratorius Valdas Ozarinskas joje dalyvauti pakvietė fotografijos megėjus, kuriems pasiūlė sukurti reklamą sau patiems.

Jaunieji menininkai kviečia apmąstyti šiuolaikinę reginių kultūrą ir vaizdų infliacija. Kuratorių Julijos Fominos ir Valentino Klimašausko sudaryta parodos dalis „Kai vaizdas tampa pokalbiu“ – tai erdvė ne tik jaunųjų autorių sukurtiems ar surastiems vaizdiniams, bet ir pokalbiams, filmų peržiūroms ir kitiems įvykiams.

Mirjam Wirz kuruota parodos dalį „Gatves fotografija“ sudaro trys dalys: 3-iasis laikrascio Flash Institut numeris, inspiruotas detektyvinių žanrų, gatvės fotografijos ir film noir tradicijų, vis kitoje miesto vietoje vykstantis Flash baras, kuris kviečia išnaudoti žinomas erdves neįprastu būdu, ir gatvės performansai.

Greta grupiniu parodų, parodoje rodomi ir du personaliniai projektai. Dainiaus Liškevičiaus foto-instaliacija „Rentgenas“ susideda iš daugybės vaizdų, kurie keletą metų buvo fotografuojami jo bute visiškoje tamsoje, naudojant fotoaparato blykstę – privačios erdvės fotografijų rinkinys, tapęs nesąmoningu dienoraščiu.

Artūro Railos tęstinio projekto „Žemės galia“ finalinėje parodoje fotografija yra tik viena iš sudedamųjų dalių: milžiniški fotopaveikslai, atsiradę bendradarbiaujant su Lietuvos baltų-pagonių bendruomene, specialiai sudarytas Vilniaus miesto geonergetinių žemės galios srautų žemėlapis, koncertas, paskaitos.

 

Daugiau informacijos rasite čia

 

 

 


 

 

Reklama

Žymos: , , , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: