Treigys, Skudžinskas, Urbonas. Fotografija Berlyne.

by

Berlyne, GIEDRE BARTELT galerijoje atidaroma trijų Lietuvos fotografų paroda

 

www.giedre-bartelt-galerie.com
 

“Kintančios erdvės”

Gytis Skudzinskas
Remigijus Treigys
Raimundas Urbonas

 

Raimundas Urbonas

Raimundas Urbonas

 

 

 

Remigijus Treigys

Remigijus Treigys

 

Gytis Skudžinskas

Gytis Skudžinskas


Linienstr. 161/ Ecke Kleine Hamburger Str., 10115 Berlin 
Tel.  030/88 520 86 
Fax  030/88 67 55 68

September 18th – October 25th 2008. Wed – Sat 2-6 p.m.

Rugsėjo 18 d. Giedrės Bartelt galerijoje (Berlynas, Vokietija) atidaroma Remigijaus Treigio, Raimundo Urbono, Gyčio Skudžinsko bendra paroda “Kintančios erdvės“. Išleistas parodos katalogas, kuriame Giedres Bartelt, Jurijaus Dobriakovo, Virginijaus Kinčinaičio, Ruth Leiserowitz, Katharinos Narbutovic, Rolando Rastausko ir Gyčio Skudžinsko tekstai.

Erdvės gali būti pačios įvairiausios: viešos ir privačios, fizinės ir virtualios, humanizuotos ar pirmapradės, poilsio ir pramogų, bauginančios ir mielos… Tačiau reikėtų pastebėti, kad erdvės visuomet keičiasi, persilieja ir susipina panaikindamos savo ribas. Nepaliesti peizažai pamažu prisipildo urbanistinių ženklų, ištirpdančių aiškias ribas tarp miestovaizdžio ir atviros, tyros tabula rasa. Iš savo asmeninių apartamentų patekdami į viešą erdvę mes keliaujame laiptinių, kiemų ar “savos gatvės” labirintais. Politinė erdvė taip pat keičiasi palaipsniui: sovietmečio atšilimą sekė “perestroika”, nepriklausomybę sekė narystė Europos Sąjungoje, kurioje galime laisvai keliauti, nes jau priklausome ir Šengeno erdvei. Bet yra ir tokios vietos, kurios tarsi paženklintos erdvės lūžio. Vienas tokių galėtume laikyti pajūrio zonas. Čia dėl natūralių geografinių sąlygų erdvė aiškiai padalijama į dvi visiškai skirtingas teritorijas. Būtent čia žmogus be galo aiškiai, tiek fiziškai, tiek mentališkai suvokia erdvės skirtybes.

Projektas “Kintančios erdvės” siekia apmąstyti erdvės, jos kitimo ir žmogaus savivokos, tarpusavio ryšius. Projekte dalyvauja trys Lietuvos pajūrio regiono fotografai, kurių kūryboje dominuojančią poziciją užima erdvės fiksavimo, analizės ir perkūrimo strategijos.

Raimundas Urbonas naudojasi dviem pagrindiniais principais: fiksuoja uždarą intymią erdvę, pasakodamas šeimos būties ir buites patirtis, arba renkasi apleistus fiziškai užmarštin bepasitraukiančius statinius, sugėrusius savin aplinkinių įvykių kvapą. Urbono erdvėje nėra tiesioginių nuorodų į veikiančius personažus ar konkretų laiką, bet visuomet aiškiai apibrėžamas erdvės individualumas.

Remigijaus Treigio atspauduose taip pat atidžiai ir per atstumą pasisavinti erdvėvaizdžiai, tik jo darbuose aiškiai dominuoja autorinė raiška. Treigio pasakojimas apie fizinę vietą perfrazuotas ir perkeliantis į kitą nepatirtą scenovaizdį. Dar daugiau menininkas neretai kadro kairėje palieka juodą plyšį, kuris suvokėją veda tolyn į užkadrio zonas, į neužfiksuotą, bet šalia egzistuojančią erdvę.

Gytis Skudžinskas fotopriemonėmis perkonstruoja esamas erdves. Keliakryptis žvilgsnis į tas pačias, o neretai ir į skirtingas erdves sukuria visiškai naują ir simuliakrinį miestovaizdį. Atspauduose susipynę urbanistiniai landšaftai leidžia ieškoti bendro viešos erdvės vardiklio. Persiliejantys ir atsikartojantys vaizdai sunaikina lokalios erdvės apibrėžtumą, o sodrus atvaizdas tampa daugiaprasmėmis konstrukcijomis.

Paroda veiks iki spalio 25 d. 

Reklama

Žymos: , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: