ŠMC paskaita “Kai vaizdas tampa pokalbiu“ įvykis

by

Vilniuje, ŠMC, tebesitęsiant projektui “Lietuvos fotografija ‘08″ toliau rengiamos paskaitos ir pokalbiai apie vizualumą, fotografiją, tekstus ir kultūros aktualijas. Penktadienį, spalio 3 d., 18 val. skaitysiu pranešimą “Apgauk mane gerai, arba manipuliacija kaip istorinė tiesa,” kuriuo plėtosiu vizualiosios manipuliacijos tematiką. Tai bus savotiškas manipuliacijos kaip kasdienio reiškinio aktualizavimas dabartinės kultūros kontekste. 
Tomo Ciucelio paskaita Apgauk mane gerai: manipuliacija kaip istorine tiesa.
 Tomas Ciucelis (http://tomchatter.wordpress.com) yra menininkas, kritikas, vertejas (isverte Noamo Chomskio Hegemonija arba islikimas, siuo metu vercia Levo Manoviciaus Naujuju mediju kalba).  
Nuo pat pirmųjų atvaizdo inkorporavimo į žiniasklaidą dienų, „istorinės akimirkos“ samprata tapo priklausoma nuo daugybės reguliavimo, režisavimo, cenzūravimo veiksnių. Istorija turėjo atrodyti „tikriau“ už pačią tiesą. Dažnai paaiškėja, kad tai, kas „yra matoma“, yra tai, kas „yra rodoma“. Tačiau kas nuo to pasikeičia?
            

Kalbant apie manipuliaciją medijuojamo atvaizdo turiniu, paprastai turima omenyje technika, kurios pagalba transformuojama tikrovėje esančio referento vaizdinė reprezentacija siekiant pakeisti pačios tikrovės suvokimą. Kitaip tariant, manipuliuoti – tai turėti reikalų su referentu per jo reprezentaciją. Mąstant apie istorinei reprezentacijai skirtą atvaizdą, galima klausti: koks ir kur yra medijuojamo pranešimo turinio referentas ir ką galima vadinti „autentišku“ istorinio įvykio atvaizdu.
Iejimas i paskaita laisvas.

 

Čia aura, leisiu sau parašyti poste, ne komentaruose – kad būtų greičiau matoma informacija. Įmetu keletą tekstų, susijusių su fotografinėmis manipulaicijomis, kurias verta pamatyti, einant į minėtą paskaitą:

 ČIA> apie Irano raketas ir įrankius joms sukurti.

Fotografinės manipliacijos – Raudonoji armija Reichstage – ČIA>

Yevgeny Khaldei  ir dar apie jį – ČIA>

Apie propagandą ir fotografiją II pasaulinio karo metu – ČIA>

daug google.maps eksponuojamų vaizdų su klonuotais peizažais – vienas iš daugelio – ČIA>


         

Reklama

Žymos: , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: