Spalio 8 d., trečiadienio pasikeitimai ir Whitney bienalė

by

Kadangi informaciją gavome tik dieną prieš įvykį,  kiek pavėluotai informuojame apie trečiadienio pasikeitimus – paskaita 16.00 val. grupei vyks kaip ir sutarta – įprastu  laiku mokykloje, o 18.00 val. grupę kviečiu ateiti  ne į mokyklą, o į ŠMC kavinę, kur vyks mums visiems galinti būti įdomi paskaita. Aišku, prisijungia ir visi kiti visų grupių fotografai. Kas gi ten vyks?

Jau ketvirtus metus skaičiuojantys ŠMC/Pokalbiai kavinėje – tai tarptautinių paskaitų ciklo renginiai, vykstantys kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį. Įvairių sričių kūrėjai čia diskutuoja kultūros, ekonomikos ir politikos temomis, susijusiomis su šiuolaikinio meno produkcija, pristatymu ir suvokimu.

Šiais ir kitais metais ŠMC/Pokalbiai kavinėje pristatys visą eilę lektorių, kurie susiję su svarbiausiomis Šiuolaikinio meno centro 2009-ųjų metų parodomis, įėjusiomis į Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009 renginių programą: X-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė: Miesto istorijos ir Bendrasis kodas: 5 kontinentai, 10 bienalių, 20 menininkų. 

 Spalio 8 d., trečiadienį, 18.00 

Neįmanomo grožis: Whitney bienalė 2008

Henriette Huldisch

Bienales slegia paradoksas – jos tikisi pateikti vieningą ir išsamų šiuolaikinio meno scenos vaizdą, nors šiuolaikinio meno kūrinių produkuojama daugiau nei bet kada iki šiol. Whitney bienalė yra kas du metus rengiama “Amerikos meno” apžvalga (tokia Whitney muziejaus misija) – taip tyrimo objektas yra susiaurinamas, tačiau vis tiek neišvengiama daugybės iššūkių, kadangi Niujorkas (čia įsikūręs muziejus ir vyksta bienalė) yra vienas iš svarbiausių šiuolaikinio meno centrų, kuriame gyvena ir kuria menininkai iš viso pasaulio. Paskutinėje Whitney bienalėje (2006 m.) kuratoriai siekė išplėsti Amerikos meno sąvoką, o 2008-ųjų parodoje kuratoriai Henriette Huldisch ir Shamim M. Momin susiaurino savo tyrimų lauką ir sutelkė dėmesį į “tinklus”, kuriuose vyksta dabartinio Amerikos meno produkcija.  

Henriette Huldisch yra Berlyne ir Niujorke gyvenanti kuratorė bei meno kritikė. 2001-2008 m. ji dirbo Whitney Amerikos meno muziejuje – čia kartu su Shamim M. Momin ji kuravo parodas Whitney bienalė (2008) ir Pilni namai: požiūriai į 75-erių metų Whitney kolekciją (2006). Ji taip pat kuravo Roberto Beaverso filmų retrospektyvą ir parodą Mažas: objektas filmuose, videodarbuose ir skaidrių instaliacijose, kurioje dalyvavo tokie menininkai kaip Sol LeWitt, Jonathan Monk ir Michael Snow. Ji taip pat buvo atsakinga už parodos Meilės vasara: psichodelinės eros menas instaliavimą Whitney muziejuje 2007 m. Huldish rašo straipsnius ir interviu žurnalams Artforum, North Drive Press ir Collecting the New: Museums and Contemporary Art, bei daugybei Whitney muziejaus leidinių.

ŠMC parodoje Bendrasis kodas (2009) bus pristatyti Edgaro Arceneaux, Matthew Brannono ir Harry Dodge‘o & Stanya‘os Kahn darbai.

P.S. su 18.00 val. pamoką lankančia grupe pažadėtas temas ir filmus pažiūrėsime kitą pamoką.

Reklama

Žymos: , , , , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: