Monumentalūs prisiminimai. Kinijos vizualinė kultūra.

by

Monumentalūs prisiminimai – diskusija apie Xu Weixin ir jo edukacinį meną
su prof. Stephanie Hemelryk Donald

xuweixin

Data: Lapkričio 10 d., pirmadienį, 15:00

Vieta: Orientalistikos centras, Vilniaus Universiteto Centriniai rūmai, įėjimas iš L.S. Gucevičiaus kiemo

Balandžio mėnesį cikle Diskutuok! buvo pristatytas Taipėjaus bienalės kuratorius Manray Hsu – tai būsimos ŠMC parodos Bendrasis kodas: 4 kontinentai, 10 bienalių, 20 menininkų ir nacionalinės programos Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009 dalis. Pratęsiant Rytų Azijos regiono apžvalgą, kviečiame į paskaitą-diskusiją, kurioje Stephanie Hemelryk Donald, Kinijos medijų studijų profesorė Sidnėjaus universitete (Australija), kalbės apie Xu Weixin edukacinį meną (šią temą, remiant Australijos tyrimų tarybai, ji tyrinėja kartu su prof. Harriet Evans). Jos tikslas – identifikuoti Kinijos Kultūrinės revoliucijos (1966–1968 m. ir 1969–1976 m.) vizualinius pėdsakus dabarties mene ir medijose bei analizuoti juos remiantis šį laikotarpį gerai prisimenančių žmonių nuomonėmis. Pirminiai interviu rodo, jog požiūriai į šį sudėtingą ir traumuojantį istorijos periodą labai skirtingi, o meno ir medijų vaizdiniai liudijimai neturėtų būti absoliutinami. Xu Weixin mėgina sukurti šio laikotarpio tapybinį archyvą, kuris atlieka edukacinę ir monumento funkcijas. Koks mimezės vaidmuo jo darbuose, ar galime šiuos paveikslus traktuoti kaip kartų dialogo fragmentus, ar jie labiau monologiški?

xu_weixinack4rm55uyz34m24103yck55

Stephanie Hemelryk Donald yra Kinijos medijų studijų profesorė Sidnėjaus universitete, kur ji tyrinėja medijų politiką ir socialinės istorijos bei vizualinių medijų sankirtas. Jos knygoje Viešos paslaptys, viešos erdvės (2000) analizuojami politinių pokyčių, pilietinės visuomenės ir kino sąryšiai 9-10-o deš. Kinijoje. Knyga Mažieji draugai (2005) tyrinėja po-revoliucinio laiko kino kūrėjų darbus ir vaikų socializacijos temas. Turizmas ir prekinių ženklų miestas: kinas ir tapatybė Ramiojo vandenyno pakrantėje (2007) – tai tarpdisciplininis požiūris į urbanizmo istoriją ir vizualinę tapatybę. Kinijos atlaso būklė (3-iasis leidimas, 2009), Medijos Kinijoje (redaguota kartu su Michaelu Keanu, 2001) ir Vaizdavimo galia (redaguota kartu su Harriet Evans, 1999) – tai knygos, kuriomis plačiai naudojamasi studijuojant su Kinija susijusius universitetinius dalykus ir vizualinę kultūrą. Šiuo metu ji tyrinėja viduriniosios klasės iškilimą Kinijoje, jaunuomenės naudojimosi mobiliaisiais telefonais kultūrą ir Kinijos plakatų estetiką.

Diskutuok! – tai diskusijų ciklas, paprastai rengiamas ŠMC Info Lab‘o erdvėje, kur šiuo metu vyksta remonto darbai, todėl susitikimai laikinai perkeliami į kitas vietas. Info Labas bus atnaujintas ir vėl pradės veikti šių metų pabaigoje / kitų metų pradžioje. 

Dėl platesnės informacijos teiraukitės catherine@cac.lt

Reklama

Žymos: , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: