Visi pasaulio resursai ir mūsų idėja nr. 1

by

Finalizuojam mūsų paskutinio susitikimo rezultatus ir viešinam idėjas, susijusias su laiko tema.

Prisimenam, kad turėjom viso pasaulio resursus ir galėjom savo projektui naudoti bet kokias vietas. Beliko sugalvoti idėją. Mesti į bendrą katilą žodžiai: juos sakė po vieną visi, kurie buvo studijoj. Su komentarais, kodėl būtent tokie žodžiai šovė į galvą:

Venecija ( plaukia laikas, senos plytos).

Egiptas (smėlis, smėlio laikrodis). 

strėlė (kažkas sakė, kad tai laikrodžio rodyklė, kažkam pasirodė, kad tai strėlė, šaunama lanko).

sūris (pelė, valganti sūrį).

dykuma (nes atrodo, kad ten vakuumas. Smiltys visada atrodo taip pat. Joms laikas negalioja).

balta ( tesiog vieta , baltas kambarys).

rodyklė (suskirsto laiką ir matuoja).

para (diena/naktis. Laukiam lankstinuko: kas dar prisimena, kaip išlankstyti iš popieriaus lankstinuką “diena/naktis“ – keturių pirštų valdomą lankstinuką. Ar galima tai išlankstyt iš fotopopieriaus?)

kelionė (prarandamas kelionėje laikas. Kelionėje greitai praeinantis laikas. Žmogaus kelionė – gyvenimas kaip kelionė).

greitkelis ( tuo pačiu keliu vieni lekia, kiti juda lėtai).

laikrodis (gyvenimo laikrodis).

metro (visi skuba – vieni skubėdami skaito knygas, kiti miega).

tik tak (laikrodžio tiksėjimas).

Štai visi surinkti žodžiai, kurių pagalba klijuojam mūsų intaliaciją/parodą/vaizdą. Bandom ieškoti ryšių, bandom kažką iš šitų žodių suklijuoti. “Tik tak“ – ne tik smagus garsas, bet ir nepaprastai gaivius saldainiukus tik iš dviejų kalorijų daranti firma. Taigi ji tapo mūsų projekto remėja. Gal visai smagu, atėjus pamatyti parodą, gauti dėžutę saldainiukų… Tik tak, niam niam :) Bet galim jų ir atsisakyti – juk savo projekto darymui turim visus pasaulio resursus.

Toliau – bandymų eskizai: akys (nes bet kokio amžiaus žmogaus jos atrodo vienodai jaunos, nesiraukšlėja :). Greitkelis ir metro vienoje vietoje – metro virš greitkelio. Arba metro kelias, kuris kaitaliojasi su greitkeliu – važiuodamas metro, kartais patenki į greitkelį. Smėlio laikrodis dykumoje. Jaunas ir senas renka smilteles (kaip Pelenė pasakoje perrinkinėja aguonos grūdus ir pelenus). Gulintis smėlyje žmogus, išdažytas juodai. Dainos arba garsas, atgaivinantis prisiminimus. Sudužęs smėlio laikrodis dykumoje – ar įmanoma atrinkt, kokios smiltelės iš laikrodžio? Laikrodžio rodyklė, iššaunanti iš laikrodžio kaip strėlė iš lanko. Lemputė – šviečia ir užgęsta kaip gyvenimas. Akyje – strėlė, rodanti metus. Viską stebinti akis. Per parą suvalgomas sūris. Nepastatytas Eifelio bokštas, į kurį žiūri retro bobutė. Dykumoje viskas dingsta, viską paslepia smėlis. Žmonės, pamažu dingstantys smėlyje. Užpustyti smėlio kaimai.

Viską sukratom ir sudėliojam tvarkingai. Koks gi mūsų projektas? Štai:

Projekto pavadinimams buvo siūlyta: “miesto gyvenimas ir mirtis“, “metų bėgiai“, “laiko miestas“, “segmentai“, “užmiršti mieste arba užmiršti miestai“, “keturios smėlio valandos“, “viskas grįžta“, “Venecija Egipte“, “laiko prioritetas“ (taip pat vadinasi ir išlaikymą valdanti fotoaparato funkcija). Sutarėme, kad greičiausiai pavadinimas liks “Laiko segmentai“. Į projektą žmones kvies akies formos skrajutės. Centrinė, svarbiausia projekto dalis bus pristatoma Egipte, dykumoje. Į projekto vietą veda greitkelio ir metro kelias. Ten statom gigantišką, Venecijos miesto dydžio smėlio laikrodį. Į jį sukeliam visą Veneciją. Bet toje smėlio laikrodžio Venecijoje vietoj vandens kanalų matome smėlio kanalus. Projektas – kelių valandų trukmės – per tą laiką Venecija iš smėlio laikrodžio viršutinės dalies subyra į apatinę dalį. Viskas vykta katastrofiškai triukšmingai. Kadangi Venecija tokiu būdu tapo sunaikinta, tiksliau, suvalgyta smėlio laikrodžio, tai į vietą, kurioje buvo Venecija, nukeliam Egipto piramides.

Valio – projektas įvyko!

Ir – netikėtas smagus rimtas radinys: korėjiečio Back Seung-Woo projektas “Real World“: sumiksuoti miestai. Mokykloje knygoje (ir atšviestą pakabinom ant sienos) galim pažiūrėt jo iškeltas iš Egipto piramides (gaila, nėra internete), o čia – Maskvos bokštai ir Niujorko dvyniai. Visas šitas pasaulio įžymybes Back Seung-Woo įkelia į Pietų Korėją.

Back Seung-Woo

Back Seung-Woo

Back Seung-Woo

Back Seung-Woo

Pasitelkę visus pasaulio resursus, su kitomis grupėmis sukūrėme dar kelis projektus – viename matysime karvę ant Everesto, kitame kebabai ir boružės kažką veiks… Kaip ir kodėl – sužinosime vėliau.

Reklama

Žymos: , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: