Gruodžio kinas

by
“Skalvijoje“ – dokumentinių filmų festivalis. Visa programa – ČIA>
head_inside
Gruodžio 9-13 d. “Skalvija“ pristato seminarų ir diskusijų ciklą ,,Kūrybinė dokumentika šiandien. Kaip kurti, finansuoti ir propaguoti savo filmus?“, skirtą dokumentinio kino kūrėjams ir propaguotojams. Daugiau – ČIA>
8 d. – 13 val. “Skalvijoje“
„Tai nutapė mano vaikas“
„My Kid Could Paint That“
Rež. Amir Bar-Lev
(dokumentinis, JAV, Didžioji Britanija, 2007, 82 min.)
Filme pasakojama apie mažos mergaitės, genialios dailininkės iš Binghamtono Marlos Olmstead vaikystę. Būdama dar vaikas ji išgarsėjo kaip vunderkindė, genialiai tapiusi abstrakčius paveikslus. Tačiau vėliau būta aršių ginčų dėl to, ar tapybos šedevrų autorė išties buvo pati Marla Olmstead ar jai padėjo tėvai.

Gruodžio 7 d. – 22.00,  9d. – 19.35,  10 d. – 15.00  “Skalvijoje“

„Helvetika“ („Helvetika“)

Režisierius Gary Hustwit
Filmo kilmės šalis Didžioji Britanija
Filmo sukūrimo metai 2007
Filmo trukmė 80 min.
Filmo kalba originalo
Titrų kalba liet.

Šis dokumentinis filmas pasakoja apie tipografiją, grafinį dizainą ir globalią vaizdų kultūrą. Filme „Helvetika“ dairomasi po didelių miestų erdves, išmargintas įvairiausiu šriftu spausdintais žodžiais, kalbama su šiuolaikiniais dizaineriais apie jų darbą, kūrybą, kokie estetiniai sprendimai lemia jų vienokio ar kitokio šrifto pasirinkimą.
„Helvetika“ sujungia dizainą, reklamą, psichologiją ir bendravimą, bei kviečia mus kitaip pažvelgti į tūkstančius žodžių, kuriuos matome kiekvieną dieną. Filmas filmuotas natūralioje aplinkoje Jungtinėse Valstijose, Anglijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Pranūzijoje ir Belgijoje.

Gruodžio 10 d. (trečiadienis) 11–14 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje (Vasario 16 g. 13) vyks praktinis seminaras „Dokumentinio kino pabaiga“. (Tai viena iš Vilniaus dokumentinių filmų festivalio dalių.) Jį ves dokumentinio kino režisierius Sergejus Loznica (Rusija). Jis pasidalins kūrybine patirtimi ir atskleis kūrybinės dokumentikos esmę. Praktinis seminaras „Dokumentinio kino pabaiga“ skirtas LMTA ir VDA studentams, studijuojantiems kiną ir video bei visiems dokumentiniu kinu besidomintiems žmonėms.
Seminaras vyks rusų kalba su sinchronišku vertimu į lietuvių kalbą.
Dokumentinio kino režisieriaus Sergejaus Loznicos filmai jau ne pirmą kartą patenka į Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programą. Buvo parodyti jo filmai „Peizažas“ ir „Blokada“. Šį kartą į pagrindinę programą įtraukas filmas „Pasirodymas“ (11 d. – 19.30, 12 d. – 15 val., 14 d. – 14 val.), kurį pristatys pats autorius. S. Loznica yra pakviestas būti konkursinės programos žiuri nariu. Daugiau apie tai – ČIA>

29 d. – 13 val. “Skalvijoje“
„Aš ir tu, ir kiti“
„Me and You and Everyone We Know“
Rež. Miranda July
Vaid. John Hawkes, Miranda July, Miles Thompson, Brandon Ratcliff
(romantinė komedija, JAV, D. Britanija, 2005, 1.31)
Žavi garbanė Kristina dirba senelių vairuotoja. Jos širdžiai mielas užsiėmimas – kurti vaizdo ir garso meno kūrinius. Mergina svajoja savo kūrybą parodyti meno galerijoje. Žmogiško kontakto pasiilgusi mergina įtiki meile vienišam batų pardavėjui ir dviejų vaikų tėvui Ričardui. Filmas, kuriame M. July yra ir režisierė, ir aktorė, ir scenarijaus autorė, ir šiuolaikinio meno kūrėja, pasakoja apie žmonių norą susvetimėjusiame pasaulyje rasti artimą sielą.
modtext_49143a9b37498_b2

Gruodžio 12 ir 13 d. Vilniuje (kino teatre Forum cinemas Vingis, nuo 23 val. 30 min.)Frankofoniškų trumpametražių filmų naktis ( 6 valandos …)

Ar tai būtų pirmas kartas, ar nebe, ateikite susirangyti tamsioje salėje per 11-ąją Frankofoniškų trumpametražių filmų naktį. Draugiškoje aplinkoje atraskite daugybę trumpametražių filmų, kurie tarsi sapnai lydės jus iki „ištvermingųjų pusryčių“ auštant rytui. Daugiau apie tai – ČIA>
meko_c
J.Meko Vizualiųjų menų centre –
Gruodžio 6d. 19val.
Tim Burton “Vincent“, “The Melancholy Death Of Oyster Boy“
Brothers Quay Collection
Rene Laloux “Fantastic Planet“
J.Meko Vizualiųjų menų centre –
Gruodžio 13d.
Aleksandra Lukina “Jaunoji Rusijos Animacija“

J.Meko Vizualiųjų menų centras siūlo kiekvieną penktadienį rodyti savo arba žiūrėti kitų filmus :

Pastaruoju metu daug žmonių filmuoja, montuoja ar kitaip kuria judančius vaizdus. Kai kurie iš jų parodomi festivaliuose, o visa daugybė kitų lieka niekam nematyti. Nematyti dėl neprofesionalumo ar dėl nesuprasto asmeniškumo ir tiesiog nepamatyti. Blogi, neblogi, geri, genialūs video filmai.
Visi jie bus parodyti ir pamatyti.
1. Jei turi video filmuką, kurį nori parodyti, atnešk jį į JMVMC. Filmas gali būti vienam iš formatų  (.VOB .mpg .avi ) iki 20 min. trukmės.
2. Ant DVD disko turi būti užrašyta filmo pavadinimas, autorius ir trukmė.
3. Filmai bus rodomi JMVMC pektadieniais 19:00.

Jono Meko vizualiųjų menų centras (galerija)
Gynėjų g.14 (Vilniaus vartų kompleksas), Vilnius

Daugiau J.Meko centro (JMVMC) veiklos – ČIA>

Reklama

Žymos: , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: