Nuo idėjos iki reprodukcijos

by

vhs_poros_09small

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS ), bendradarbiaudama su Jono Meko vizualiųjų menų centru Vilniuje pradeda konceptualių parodų-projektų ciklą.
2008 metų rudenį duris atvers mobilus “Depo muziejus-galerija”, sumanytas kaip demokratiškenė interaktyvi klasikinio muziejaus alternatyva. Jis ne tik kaups kūrinių fondą, bet ir rūpinsis viešaisiais ryšiais, muziejaus akcininkų – menininkų kūrybos sklaida, nuomos kūrinius parodoms etc. Vasario mėnesį Kęstučio Šapokos kuruojama paroda „Šių laikų herojai…“

Bet dar iki tol, gruodžio 18 dieną  19 val. prasidės LTMKS tęstinis projektas „Nuo idėjos iki reprodukcijos” ir Lietuvos performanso klasikų Džiugo Katino ir Lino Liandzbergio kuruojamas „Performa.doc” – lietuviškų performansų video ir foto archyvinės medžiagos pristatymas.

Nuo sausio 8 d. iki vasario 5 d. . tradicija tampančiame Jono Meko centro „Projektoriuje“ ketvirtadieniais svečiuosis Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos “Video Ekranas“– penkios autorinės video menininkų : Evaldo Janso, Jurgos Barilaitės, Jono Zagorsko, Andriaus Kviliūno, Kęstučio Šapokos kūrybos peržiūros-komentarai.

“NIIR“ „Nuo idėjos iki reprodukcijos” – tęstinis projektas, aprėpiantis plačią žinomų tarpdisciplininį meną, šiuolaikinę muziką, performansus ir literatūrą kuriančių menininkų – Dainiaus Liškevičiaus, Evaldo Janso, Rolando Rastausko, Andriaus Kviliūno, Karolio Jankaus, Jono Zagorsko, Aurelijos Maknytės, Kęstučio Šapokos, curaredg – ir menininkų grupių „SODA”, „Modestas ir Laura”-kūrybos sferos skalę.

Ji direkiasi nuo diskusijos su klasikinio meno taisyklėmis, vartotojiškos, masinės kultūros kritikos, institucinio meno, iki vaizdo, garso, kalbos kūniškumo ir (pa)sąmonės kontekstuose tyrinėjimų. “Niir” savitai reinterpretuoja fluxus tradicijas ir kartu kritiškai simuliuoja populiariąją kultūrą, kuria interaktyvią diskusinę erdvę ir formuoja improvizuotą demokratišką muziejų-galeriją. „Nir“ performansą traktuos ne tiek kaip griežtą kanoną, bet kaip atspirties tašką.

Menininkai savaip interpretuos tiek savo, tiek šiuolaikinio aktualaus meno situaciją, atliks performansus, juos dokumentuos, perdirbs ir kurs jų replikas – įkūnys, reprodukuos idėjas.

Gruodžio 18 d. 19 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre projektą „Niir“ pradės: performansai, „Depo“ muziejaus galerijos pristatymas, meninių idėjų užuomazgos. Nuo sausio 6 dienos JMVMC lankytojai galės išvysti videodokumentacijas, sekti meninės idėjos trajektorijas.

2009 m. sausio 15 dienos bus pristatomos kurių performansų artefaktines ir video interpretacijas, replikos, perdirbimai.

Specialiai “Niir“ sukurtame bloge autoriai pateiks savo mintis ir komentarus, tai siekis visiems besidomintiems aktyviai komentuoti ir dalyvauti kurybiniame procese „Niir“ uždaromas vasario 6 dieną. Uždarymą vainikuos žinomo šiuolaikinės literatūros atstovo, menininko, Rolando Rastausko multimedijinis skaitymo performansas “Deguonis“, o taip pat kai kurių idėjų tarpiniai ar baigtiniai pavidalai, „Depo“ muziejaus-galerijos ekspozicija keisis visą projekto laiką.

Reklama

Žymos: , , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: