Be cechinių apribojimų (S.Valiulis apie „Paris Photo“)

by
Rinko Kawauchi - Untitled, from the series of "UTATANE"

Rinko Kawauchi - Untitled, from the series of "UTATANE"

Lapkričio 13-16 d. Paryžiaus „Carrousel du Luvre“ dvyliktą kartą vyko tarptautinė fotografijos paroda „Paris Photo“. Parodos įspūdžiais su Skirmantu VALIULIU pasidalijo fotografas Michailas RAŠKOVSKIS.

„Paris Photo“ – tai vienas svarbiausių fotografijos įvykių pasaulyje, kurio lietuviai dar nėra kaip reikiant atradę. Gal todėl, kad parodą rengia leidyklos, o Lietuvoje ne visos leidyklos pristato savo išleistus fotoalbumus net knygų mugėje Vilniuje. Paryžiaus parodoje pasaulio leidyklos turi pačios išsipirkti ekspozicijos plotą. Jos pristato savo leidinius ir dviejų trijų savo autorių ekspoziciją. Kai kurios leidyklos turi labai senus archyvus, yra iš ko pasirinkti. Užpernai mačiau fotografijos išradėjo Nicephore’o Niepce’o originalą ant metalinės plokštelės, datuotą 1826 metais. Jis buvo labai saugomas, eksponuojamas atskirame kambaryje su specialia šviesa ir, žinoma, apsauga.

Šiemetinėje „Paris Photo“ dalyvavo 19 šalių, pasirodė 21 leidykla ir 86 galerijos. Prancūzų leidėjams teko ketvirtadalis ekspozicijos ploto, taigi palyginti su kitais, prancūzai rezervuoja sau kur kas daugiau vietos. Gal net ne tik: diktuoja tarptautines fotografijos madas. Jie nestokoja kantrybės kurti savą fotografijos erdvę, kad atsilaikytų konkurencinėje kovoje. Mat fotografijos brangsta. Šiemet jos irgi buvo sėkmingai parduodamos. Didžiausią paklausą turi istorinės fotografijos. Tarp keliolikos tūkstančių parodos eksponatų apie 15 proc. sudarė XIX-XX a. pradžios darbai. Kainų diapazonas – nuo 800 iki 50 000 ir daugiau eurų.
Ekspozicija tviska fotografine prabanga. Nuotraukos nepriekaištingai išdėstytos, labai patogu jas apžiūrinėti. Žiūrovų srautas milžiniškas, eilėje nuolatos laukia apie 150 žmonių. Paroda suskirstyta į keturias dalis. Pirmoji, kaip koks aerodinaminis vamzdis, įtraukia įvilioja į fotografijos istoriją, į visas pagrindines jos kryptis.  Daugiau apie tai – ČIA>

Reklama

Žymos: , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: