Žiemos kinas

by

du-levande1

Naujus kino metus Šiaurės šalių kino klubas pradeda linksmai. Sausio mėnesį šiaurietiško kino mėgėjai galės mėgautis dvejomis komedijomis. Tai Kanų kino festivalio publiką privertusi leipti iš juoko švedų tragikomedija „Tu gyvendamas džiaukis“ ir islandų geros nuotaikos užtaisas „Išsišokėlis“.

Pirmoji komedija „Tu gyvendamas džiaukis“ (Du levande) (sausio 14 d. 17.10 val.) – tai filmas apie žmoniją, jos didybę ir niekingumą, džiaugsmą ir liūdesį, jos pasitikėjimą savimi ir nerimą, jos troškimą mylėti ir būti mylima. Filmo personažai gyvena absurdiškame ir nejautriame pasaulyje.

„Mano personažai labai komiški ir tuo pačiu metu liūdni, nes gyvenimas yra tragikomedija“, – sako režisierius Roy Andersson. Filmą sudaro 50 trumpų skečų, kurie buvo nufilmuoti studijoje. Visas kruopštus filmo kūrimo procesas užtruko septynerius metus.

Filmas pripažintas geriausiu 2008 m. Šiaurės šalių filmu ir apdovanotas Šiaurės tarybos kino prizu. Gimtojoje Švedijoje jis susižėrė tris garbingiausius metų apdovanojimus – už geriausią filmą, režisūrą ir scenarijų. Filmas taip pat buvo nominuotas Kino akademijos Oskaro ir Europos kino apdovanojimams.

Daugiau apie tai – ČIA>

Reklama

Žymos: , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: