5 kontinentai, 10 bienalių, 20 menininkų

by
Alfredo & Isabelle Acquiliza - Flight 2008

Alfredo & Isabelle Acquiliza - Flight 2008

BENDRASIS KODAS: 5 kontinentai, 10 bienalių, 20 menininkų

2009 01 16 – 03 08

Sausio 16 d., penktadienį
17.00 Spaudos konferencija
18.00 Atidarymas
19.00 Raedos Saadeh (Izraelis/Palestina) performansas

Sausio 17 d., šeštadienį
15.00 Pokalbis su menininkais ir kuratoriumi

Šiuolaikinio meno centras džiaugiasi galėdamas pakviesti į parodos „Bendrasis kodas: 5 kontinentai, 10 bienalių, 20 menininkų“ atidarymą. Ši paroda yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginys.

Parodos „Bendrasis kodas“ geografija išties pasaulinio masto – greta metus laiko truksiančio ypatingo dėmesio „Europos“ kultūrai šiuo projektu Vilniaus gyventojams ir svečiams taip pat siekiama pristatyti Afrikos, Amerikos, Azijos ir Australijos meną bei kultūrą.

Iš dešimties bienalių, vykusių šiuose keturiuose žemynuose ir Europoje (Liverpulyje ir Stambule, 2008-ųjų ir 2010-ųjų metų Europos kultūros sostinėse), į parodą „Bendrasis kodas“ pakviesta po du menininkus. Vilniaus publika praeitais metais taip pat turėjo galimybę susipažinti su bienalių direktoriais bei kuratoriais, kurie buvo kviečiami į ŠMC skaityti paskaitas ir pristatyti savo veiklą.

Parodos „Bendrasis kodas“ (angl. share code) pavadinimas pasiskolintas iš komercinių avialinijų, kurios partnerystės sutarčių pagrindu tarpusavyje dalijasi keleiviais, paslaugomis, nusileidimo teisėmis ir techniniais resursais – neretai keliautojai, rezervavę bilietą į vienos avialinijos skrydį, nustemba pamatę, kad lėktuvas ir jo įgula yra pasipuošę kitos skrydžių bendrovės atributika. Tai vienas iš šiuolaikinės ekonomikos našumo modelių. Paroda „Bendrasis kodas“ atspindi šias turizmo verslo strategijas ir kartu su Afrikos, Amerikos, Azijos, Australijos ir Europos šiuolaikinio meno bienalėmis į Vilnių skraidina geriausius meno kūrinius. Iš viso net 15 menininkų iš viso pasaulio atvyksta į parodos atidarymo renginius, o 6 menininkai kuria specialias ŠMC erdvei skirtas instaliacijas – „Bendrasis kodas“ tikrai turėtų pradžiuginti nuotykiams nusiteikusius žiūrovus.

Parodoje dalyvauja šie menininkai: Edgar Arceneaux (JAV), Alfredo & Isabel Aquilizan (Australija/Filipinai), Nadiah Bamadhaj (Malaizija/Indonezija), Matthew Brannon (JAV), Matthew Buckingham (JAV), Yu Cheng-Ta (Taivanas), Harry Dodge & Stanya Kahn (JAV), Annika Eriksson (Švedija), Shaun Gladwell (Australija), Wong Hoy-Cheong (Malaizija), Emre Hüner (Turkija), Jesper Just (Danija/JAV), Jane Lee (Singapūras), Scott Lyall (Kanada), Darius Mikšys (Lietuva), Grace Ndiritu (Jungtinė Karalystė), Sherman Ong  (Malaizija/Singapūras), Kate Rohde (Australija), Raeda Saadeh (Izraelis/Palestina), Bright Ugochukwu Eke (Nigerija).

Projekte dalyvauja šios bienalės: iš Afrikos – Šardžos bienalė (Jungtiniai Arabų Emyratai) ir Dak’Art bienalė (Senegalas); iš Australijos – Adelaidės Australijos meno bienalė (Australija) ir Sidnėjaus bienalė (Australija); iš Amerikos – Whitney Amerikos meno bienalė (JAV) ir SITE Santa Fė bienalė (JAV); iš Azijos – Singapūro bienalė (Singapūras) ir Taipėjaus bienalė (Taivanas); iš Europos – Stambulo bienalė (Turkija) ir Liverpulio bienalė (Jungtinė Karalystė).

Reklama

Žymos: , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: