Redas Diržys – kurkime ne meną, o gyvenimą!

by

meno streikas konferencija

Šį penktadienį, rugsėjo 4 d.18.00 val. į Vilnių iš Alytaus atvyksta Redas Diržys – menininkas ir aktyvistas, politinių sanklodų kritikas, straipsnių ir manifestų, konstatuojančių hierarchinės visuomenės ydas, autorius. Jis perskaitys trumpą pranešimą „Kurkime ne meną, o gyvenimą!“ ir pristatys jo paties verstą Stewarto Home’o knygą „Kultūros antpuolis: utopinės srovės nuo letrizmo iki „Klasių kovos“. LUNI užsiėmimas vyks Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus salėje, Vilniaus g. 41, Vilniuje.

Prieš porą savaičių Lietuvoje lankėsi Stewartas Home’as (g. 1962) – menininkas ir kontramenininkas, filmų kūrėjas ir rašytojas, subkultūros pamfletistas ir neoficialiojo meno istorikas, aktyvistas ir kontraversinė asmenybė. Lietuvoje jis aktyviai įsijungė į Alytaus meno streiko bienalės veiksmus. Svarbu paminėti, kad kaip tik jam yra priskiriama meno streiko idėja: jis atrado ir aktualizavo pirmąjį meno streiko idėjos paminėjimą (Alain Jouffroy, 1968 m.) ir pirmąjį meno streiko pasireiškimą praktikoje (Gustav Metzger, 1977-1980). Be to, 1990-1993 m. jis pats inicijavo ir įvykdė analogišką meno streiko akciją. Alytaus meno streiką S. Home‘as laiko logiška ir savalaike šios idėjos tąsa, skirtingai nei visą eilę „meno streikų“, vykusių 2000-2005 m. visame pasaulyje, kurie didžiąja dalimi buvo fragmentiškos neoistų meno streiko kopijos arba konceptualūs meniniai gestai. Stewarto Home’o knygos „Kultūros antpuolis: utopinės srovės nuo letrizmo iki „Klasių kovos“ išleidimo ir Alytaus meno streiko sutapimas – tai dviguba dovana žmonėms, palaikantiems kontrkultūrinį vyksmą Lietuvoje.

Daugiau – ČIA>

Žymos: ,

Vienas atsakymas to “Redas Diržys – kurkime ne meną, o gyvenimą!”

  1. Mindaugas Šnipas Says:

    Aktyvistai nuo seno man kėlė ir tebekelia įtarimą. Ir nesvarbu ar jie – politinių sanklodų atstovai ar kritikai. Baisiausia tai, kad jiems atrodo, kad jie žino tiesą arba kad yra arti jos. Tai atsitinka nuo nepakankamo skaitymo arba nuo persiskaitymo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: