Menas ir dizainas 1945–1970

by
Šaltojo karo metų modernizmas.

Menas ir dizainas 1945–1970

2009 m. spalio 3 d. – gruodžio 6 d.

Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija

Konstitucijos pr. 22, Vilnius

www.ndg.lt , www.ldm.lt

Organizatorius: Viktorijos ir Alberto muziejus (Londonas)
Organizatorius Lietuvoje: Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija
Kuratoriai: Davidas Crowley (Karališkasis menų koledžas, Londonas) ir Jane Pavitt (Braitono universitetas, Viktorijos ir Alberto muziejus)

n142576436483_4545

Tarptautinėje parodoje pirmą kartą eksponuojama šaltojo karo metų dailė, daiktų ir drabužių dizainas, architektūra bei kino menas iš abiejų anuomet konfliktavusių ir besivaržiusių politinių blokų – Rytų ir Vakarų.

1945–1970 m. išsiskyrė ne tik politine įtampa, bet ir ypatingu kūrybiškumu. Tai atsispindėjo visose gyvenimo srityse – ir kasdienėje žmonių aplinkoje, ir reikšmingiausiuose kultūros laimėjimuose. Ginklavimosi varžybos ir rungtynės dėl kosmoso užkariavimo, mokslo ir technikos raida turėjo didelės įtakos to meto kultūrai. Atverdama žiūrovams sudėtingą, permainų kupiną laikotarpį, paroda siūlo pažvelgti į šaltąjį karą kaip į varžybas tarp dviejų skirtingose „geležinės uždangos“ pusėse susiformavusių modernaus gyvenimo ir meno sampratų.

Parodoje eksponuojami žymiausių pasaulio dailininkų (Naumo Gabo, Pablo Picasso, Ossipo Zadkine’o ir kt.), taip pat dailininkų iš Rytų Europos šalių (Jiri Kolaro, Boriso Michailovo, Jevgenijaus Vučetičiaus, Krzysztofo Wodiczko ir kt.), dizaino ir taikomosios dailės kūrėjų (Magdalenos Abakanowicz, Pierre’o Cardino, Charleso ir Ray Eamesų, Raimondo Lowey, Paco Rabanne’o ir kt.) bei architektų („Archigram“, „Archizoom“, Le Corbusier, Buckminsterio Fullerio, Arato Isozaki, Richardo ir Alison Smithsonų ir kt.) darbai bei Vakarų ir Rytų kino režisierių (Stanley Kubricko, Michailo Kalatozovo, Andrejaus Tarkovski ir kt.) filmai.

Ekspozicijoje taip pat bus pristatomi unikalūs inžineriniai objektai: pirmojo dirbtinio Žemės palydovo „Sputnik“ modelis, kosminio laivo „Vostok“ kapsulės modelis, JAV astronautų ir SSRS kosmonautų skafandrai, Ještedo (tuomet – Čekoslovakija) televizijos bokšto modelis ir kt.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: