Meninykai: filmo apie fotografus premjera!

by

meninikai-a11

Spalio 7 d., 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje  –  Petro Savickio ir Liudvikos Pociūnienės dokumentinio filmo MENINYKAI premjera.

Pavadinimui pasirinktas nenorminis žodis, kuris patraukė autorių akį Antano Sutkaus dirbtuvėje juodu flomasteriu užrašytas ant vienos iš negatyvų dėžių dar filmuojant 2006 m. pristatytą publikai filmą PAŽVELK, TAI VILNIUS. Apie aną filmą  kalbėta, jog tai pasakojimas apie meilę miestui. Apie meilę kalba ir šį kartą – tik dabar filmo akiratyje  – žmonės, įsimylėję savo profesiją. Menininkai, kūrę tais sudėtingais laikais, kai viena buvo galvojama, o kita sakoma. Menininkai, patekę į trijų  bene aktyviausiai anuomet maitinusių vaizdais kultūrinę spaudą fotografų objektyvus. Natūralu, kad ir filmo pasakojimas remiasi fotografų – Algimanto Kunčiaus, Romualdo Rakausko bei Antano Sutkaus įspūdžiais apie susitikimus, bendravimą, emocijas, kūrybos blyksnius ir susidūrimus su abejinga ar veidmainiška aplinka.
Tai, kad menininkas nėra šiaip gyvenimo puošėjas ir gražintojas, o visų pirma – tiesos sakytojas, neišvengiamai veda į konfliktą su melu grįsta ideologija.  Menininkas, nesišalinantis šios savo pareigos, yra gyvybiškai reikalingas visuomenei, nes skatina savarankiškai mąstyti ir prisiimti atsakomybę, bet tuo pačiu jis pavojingas parazituojančiai tos visuomenės sąskaita totalitarinei „visuomenės inžinierių“ mąstysenai, kuri, beje, gali persikūnyti ir demokratiškais pavidalais.
Filme mėginama prabilti apie tai jausmų kalba, nereikalaujančia iš žiūrovo specialaus pasiruošimo. Kita vertus – į tokią kalbą taip pat  reaguojama jausmais, tad reakcijos gali būti labai skirtingos.

Daugiau informacijos apie renginį: Živilė Etevičiūtė, Nacionalinės dailės galerijos auditorijos programos koordinatorė, tel. 8 (5) 219 5965, el.p.: zivile@ndg.lt

Reklama

Žymos: , , ,

2 atsakymai to “Meninykai: filmo apie fotografus premjera!”

  1. Gintare Says:

    Ar galima kaip nors atsisiusti si filma..?

  2. makaura Says:

    na cia jau ne musu reikia klausti, idejau tik nuoroda… manau turetu kazkokiu netolimu laiku ir televizija parodyti. Gal ir galerija tures perziurai. Kai bus aisku, informuosim.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: