Vilniaus, kaip prarastos gimtinės, įvaizdis ir lenkų kolonializmas

by

Šiuolaikinio meno centras džiaugiasi galėdamas pristatyti projekto Vilnius COOP: trūkiai, fikcijos ir praktikos viešų paskaitų ir filmų peržiūrų ciklą – X Baltijos tarptautinio meno trienalės Miesto istorijos dalį. Šio ciklo renginiai vyksta kiekvieną trečiadienį 19 val. Vilnius COOP patalpose (Gedimino pr. 27) ir kitose Vilniaus vietose nuo rugsėjo 9 d. iki lapkričio 19 d.

Spalio 15 d., ketvirtadienį, 19 val.

Mykolaičio-Putino g. 4 (šalia Vilniaus santuokų rūmų), Norvegijos ambasadoriaus rezidencija

Joanna Warsza: Autobiografinė paskaita-performansas apie Vilniaus, kaip prarastos gimtinės, įvaizdį ir lenkų kolonializmą

Joannos Warszos šeima kilusi iš Vilniaus: ji išvyko iš miesto 1945 m. vadinamaisiais repatriacijos traukiniais, kuriais Vilniaus gyventojai lenkai po II-o pasaulinio karo pasitraukė į Lenkiją. Ši specialiai Miesto istorijoms paruošta autobiografinė paskaita vyks name, kuriame seniau gyveno Joannos šeima, – dabar čia įsikūrusi Norvegijos ambasadoriaus Gilio Steinaro rezidencija. Joanna Warsza pasakos apie savo asmeninį santykį su Vilniaus, kaip prarastos gimtinės, įvaizdžiu, sąmoningus apsnūdusio panslavizmo žadinimo procesus, sąvoką „tuteišis“ (t. y. esantis iš čia) ir diskusijos apie lenkišką-lietuvišką praeitį ir dabartį trūkumą. Net ir šiandien tarp Varšuvos ir Vilniaus nėra tiesioginio traukinio.

Paskaitą remia Norvegijos ambasada.

Registracija iki spalio 14 d. el. paštu: lina.michele@gmail.com. Vietų skaičius ribotas

Joanna Warsza yra performatyviųjų ir vizualiųjų menų kuratorė ir režisierė, gyvenanti Varšuvoje. Ji vadovauja Lauros Palmer fondui, organizuojančiam viešas akcijas ir konceptualius įvykius, balansuojančius tarp realybės ir fikcijos. Paskutinieji jos kuruoti projektai – meno akcijos X-ojo jubiliejaus stadiono Varšuvoje griuvėsiuose ir buvusiame Varšuvos gete (pastaruoju kritikuojamos jaunųjų izraeliečių kelionės į Lenkiją). Ji domisi suvokimo poslinkiais, neišsakomais ir trumpalaikiais dalykais. Joanna Warsza bendradarbiavo su Pompidou centru, Štutgarto menininkų namais, Belluard’o festivaliu, Varšuvos MOMA, PERFORMA NY, Berlyno The Building, Kijevo CCA, Stokholmo Marabouparken ir Varšuvos Nowy Teatr. Ji sudarė leidinį Stadionas X: vieta, kurios nebuvo (Stadium X – A Place That Never Was, 2008).

Projektą Vilnius COOP: trūkiai, fikcijos ir praktikos remia Lietuvos Kultūros ministerija, IFA (Institut fuer Auslandsbeziehungen), Šveicarijos kultūros rėmimo fondas Pro Helvetia, Lenkų institutas Vilniuje.

X Baltijos tarptautinio meno trienalės Miesto istorijos partneris – Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009. Daugiau informacijos apie trienalės projektus rasite www.urbanstories.lt

Reklama

Žymos: , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: