ŠMC: 4 filmai apie architektūrą, monumentus, bendruomenę

by

KURIANT ATMINTĮ: keturi filmai apie architektūrą, monumentus, bendruomenę

Miroslaw Balka (PL), Yael Bartana (IL/NL), Deimantas Narkevičius (LT), Marcel Odenbach (DE)

200 12 11 – 2010 02 14

Atidarymas: gruodžio 11 d., penktadienį, 18.00

Spaudos konferencija: gruodžio 11 d., penktadienį, 17.00

Šiuolaikinio meno centras džiaugiasi galėdamas pakvieti jus į parodą “Kuriant atmintį”, kurioje bus rodomi specialiai jai sukurti keturių garsių Europos menininkų filmai. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant Vilniaus Šiuolaikinio meno centrui, Dortmundo Hartware MedienKunstVerein (HKVD), Lodzės Muzeum Sztuki, Tel Avivo Herzliya šiuolaikinio meno muziejui, Londono Britų filmų institutui (BFI) ir Varšuvos Goethe institutui.

Savo kūriniuose parodos menininkai tyrinėja problematiškus ir ginčytinus pastarųjų 60-ies metų Europos istorijos aspektus. Daugiausiai dėmesio skiriama architektūros, monumentų ir bendruomenės temoms, geopolitiniams Lenkijos, buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR) ir Izraelio valstybės sukūrimo aspektams. Trijuose iš keturių filmų grįžtama prie holokausto temos ir visi jie susiję su post-komunistine erdve, tad filmai įsilieja į Lietuvai aktualius kultūrinius debatus.

Apie istorines traumas daug rašyta įvairiuose humanitariniuose moksluose – tai dialektinis kompasas, kuriuo mėginama įvertinti nacizmo ir stalinizmo sukeltas žmonijos tragedijas, imperializmo bei kolonializmo padarinius okupuotoms šalims, pradedant Afrika, Amerika ir baigiant Airija bei Levantu. Visi keturi parodoje demonstruojami darbai įsilieja į šiuos debatus, pasakodami žiūrovams apie žmonių išgyventas dramas, kuriose esama yra ir pozityvių, humoristinių ar ironiškų elementų. Šiuolaikiniam menui būdinga pabrėžti privačius, individualius kolektyvinės istorijos aspektus – būtent taip jis prisideda prie proceso, vadinamo „atminties kūrimu“. Ši paroda, narpliodama prisiminimus, susijusius su minėta psicho-geografine teritorija, tikisi tapti svariu įnašu į atminties kūrimo procesus.

Menininkų kūriniai įgyvendinti su parodos partnerių ir kitų institucijų pagalba. Yael Bartana‘os filmas „Siena ir bokštas“ (2009) gavo paramą iš Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN) Varšuvoje ir Lenkijos žydų istorijos muziejaus Varšuvoje. Deimanto Narkevičiaus filmą „Į nežinomybę“ užsakė ir finansavo Britų filmų institutas (BFI) (Londonas) ir Hartware MedienKunstVerein (HMKV) (Dortmundas) – šio filmo premjera įvyko rugsėjo mėnesį BFI Southbank galerijoje. 2010 metais ši paroda bus rodoma visose partnerių institucijose, metų viduryje planuojama išleisti parodą lydinčią mokslinę publikaciją.

Parodos „Kuriant atmintį“ kuratorių komanda: Inke Arns, Dortmundas; Elisabetta Fabrizi, Londonas; Maria Morzuch ir Jarosław Suchan, Lodzė; Marcel Odenbach, Kelnas; Simon Rees, Vilnius; Diana Shoeff, Herzliya; ir Martin Waelde, Varšuva.

Daugiau informacijos apie menininkus, kūrinius, parodą ir papildomus renginius galite rasti netrukus startuosiančioje projekto interneto svetainėje: www.buildingmemory.net

Reklama

Žymos: ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: