Galerija “Vartai“ pristato ARTscape: ITALIJA

by

ARTscape: ITALIJA

RÃ DI MARTINO

GIANLUCA IR MASSIMILIANO DE SERIO

UGNIUS GELGUDA

Kuratoriai: Luigi Fassi, Neringa Černiauskaitė

Gruodžio 18 – Vasario 20

Atidarymas: gruodžio 18, penktadienį, 18:00

17:30- spaudos konferencija. Parodą pristatys kuratoriai Luigi Fassi, Neringa Černiauskaitė ir menininkai: Rä di Martino, Gianluca ir Massimiliano de Serio, Ugnius Gelguda

Gianluca ir Massimiliano De Serio darbai – tai gili kraštutinių jausmų, meilės ir netekties, beprotybės ir ekstazės, studija. Trilogijoje, kurią sudaro „Žvaigždžių meilė“ (angl. „A Star Love“, 2008 m.), „Juodoji meilė“ (angl. „A Dark Love“, 2008 m.) ir „Gyvūno meilė“ (angl. „Animalove“, 2009 m.), tirdami socialiai atskirtus, protinę negalią turinčius žmones, menininkai ieško meilės absoliutumo dimensijos ir jos transcendentinės prigimties.

Rä di Martino kūryba perteikia sudėtingus apmąstymus apie laiko sąvoką ir tėkmę per atminties ir jos socialinės interpretacijos analizę.

Tęsdama darbų seriją „Be pavadinimo Marilyn“ (angl. „Untitled Marilyn“, nuo 2004 m.), italų menininkė kasmet fotografuoja Marilyn Monroe kapą Los Andželo Vestvudo memorialiniame parke. Projekte, kuris atspindi asmeninę menininkės pagarbą Marilyn Monroe asmenybei, kasmet fiksuojama laidojimo nišos būklė, prie jos paliktos gėlės ir kitos gerbėjų prie kapo paliktos meilės bei prieraišumo šiai įžymybei apraiškos. Pagrindinės darbo „2008-ųjų rugpjūtis“ (angl. „August, 2008“, 2008 m.) temos: laiko tėkmė ir šioje tėkmėje besikaupiantys įvykiai. Rä di Martino parodo, kaip naujienų srautas kuria neišvengiamai mus kasdien lydintį ritmą. Nuasmenintuose jaunos poros balsuose praeities, dabarties ir ateities dimensijos susilieja ir galiausiai virsta absurdu, kurio nebeįmanoma išnarplioti.

Ugniaus Gelgudos „308-tas metras“– laiko ir erdvės atskaitos taškas, kuriame prasideda arba baigiasi fiktyvios, tik kino juostoje egzistuojančios šeimos drama. 308-iuose kino juostos metruose kuriama siužeto iliuzija, kurią sudaro kiematografijoje įsigalėjusios klišės. Tai filmas, nagrinėjantis pačią kino kalbą ir jos (ne)pastebimą įtaką kiekvieno iš mūsų kasdieninių situacijų suvokimui. Filmo operatorius Vilius Mačiulskis. Garsas: John Cage, Ugnius Gelguda.

Dėkojame galerijai MONITOR.

www.vilnius2009.lt

www.galerijavartai.lt

www.kinopavasaris.lt

www.artscape.lt

informacija iš galerija “Vartai“ naujienlaiškio

Reklama

Žymos: , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: