Naujos parodos ŠMC

by

Kviečiame į dviejų parodų atidarymą, užbaigsiantį 2009 metų ŠMC parodų ciklą: POST ARS 20_KONTEKSTAI ir Kristinos Inčiūraitės Išlikimas. POST ARS 20_KONTEKSTAI – tai vienos pirmųjų nepriklausomoje Lietuvoje susibūrusių menininkų grupių kolektyvinės veiklos dvidešimtmečio retrospektyva. Antroji paroda pristato trisdešimtmečių menininkų kartai priklausančios Kristinos Inčiūraitės kūrybą – šios menininkės video darbai ir instaliacijos tampa vis labiau žinomi tarptautinėje meno scenoje ir aktyviai įtakoja diskursus, susijusius su moters tema, Lietuvoje.

Atidarymas: gruodžio 18 d., penktadienį, 18 val.

POST ARS 20_KONTEKSTAI

2009 12 18 – 2010 02 14

Kuratorė: Daiva Citvarienė

Paroda POST ARS_20_KONTEKSTAI menininkų grupės veiklos retrospektyvą pristato penkiuose ekranuose ir skaitmeniniame parodos kataloge, kuriame talpinamas milžiniškas informacijos ir filmuotos medžiagos kiekis. Šiandien grupę POST ARS jau galima vadinti šiuolaikinio meno klasika, tad jų parodos, akcijos, performansai, nufilmuoti dažnai mėgėjiška kamera, įamžina svarbią Lietuvos šiuolaikinio meno istorijos dalį. Grupės branduolį sudarę menininkai Aleksas Andriuškevičius, Robertas Antinis, Česlovas Lukenskas ir Gintaras Zinkevičius tapo vieni pirmųjų „naujojo meno“ –  instaliacijų, akcijų, performansų, hepeningų, žemės meno formų – kūrėjų bei propaguotojų. POST ARS kūrinių medžiaga dažniausiai tampa žemė, vanduo, ugnis, stiklas, šiukšlės ar pačių menininkų kūnai, tad jų kūrybai tinka laikinumo, netikėtumo, provokacijos sąvokos.

Paroda svarbi ir kaip meninis įvykis, ir kaip Lietuvos kultūros raidos dokumentas. Skaitmeniniame parodos kataloge talpinamas milžiniškas informacijos ir filmuotos medžiagos kiekis – pristatoma išsami POST ARS biografija, menininkų portfolio, interviu su grupės nariais, kitų menininkų atsiliepimai, daugybė nuotraukų ir videofragmentų.

Kristina Inčiūraitė. Išlikimas

2009 12 18 – 2010 02 14

Parodoje “Išlikimas”, pristatančioje naujausius Kristinos Inčiūraitės kūrinius (piešiniai, fotografijos bei videofilmas), atspindimos dabartinio sunkmečio problemos ir žmonių nuotaikos. Parodoje dominuoja menininkei būdingos socialinės temos, kūrybinio bendradarbiavimo strategijos ir lakoniška meninė kalba – grafiškos juoda-balta spalvos padeda atskleisti prieštaringas šiandieninio laikmečio realijas.

Kristina Inčiūraitė (g. 1974), gyvena ir kuria Vilniuje. 1999 m. Šiaulių universitete baigė Dailės fakultetą. Menininkė yra sudalyvavusi daugelyje tarptautinių parodų, tokiose kaip 4-oji Ars Baltica fotografijos meno trienalė (2007-08), 3-oji Prahos bienalė (2007), 2-oji Maskvos šiuolaikinio meno bienalė (2007), BMW. 9-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė (2005) ir kt. Ji yra dirbusi meninėse rezidencijose Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Islandijoje bei Rumunijoje. Menininkė kuria fotografijas, grafikos kūrinius, instaliacijas, objektus, garso projektus, bet daugiausiai videofilmus (nuo 2002 metų yra sukūrusi keturiolika videofilmų).

Parodos partneris: Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla

Reklama

Žymos: , , ,

Vienas atsakymas to “Naujos parodos ŠMC”

  1. Legalus darbas Norvegijoje | skelbimas Says:

    […] Naujos parodos ŠMC « Foto! […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: