Moterys ir vyrai moderniame Lietuvos mene

by
2010 m. vasario 3 d., 17 val.
Moterys ir vyrai moderniame Lietuvos mene: įvaizdžiai, vaidmenys, erdvės
(Iš paskaitų-ekskursijų serijos „Istorijos. Susitikimai“)
„Kokie moteriškumo ir vyriškumo vaizdiniai iškyla moderniame Lietuvos mene? Kaip keičiasi menininko ir menininkės vaidmuo visuomenėje nuo XX a. pradžios iki šių dienų? Ar lytis turi reikšmę kuriant ir vertinant kūrinius? Kuo skiriasi moteriškos ir vyriškos erdvės?“ Atsakymų į šiuos ir kitus feministinės meno kritikos keliamus klausimus ieškosime NDG ekspozicijoje kartu su dailės kritike ir parodų kuratore Laima Kreivyte.

Laima Kreivytė – dailės kritikė ir parodų kuratorė, Vilniaus dailės akademijos, Europos humanitarinio universiteto ir Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro dėstytoja. Tyrinėja šiuolaikinį meną, kiną ir queer kultūrą. Parodos „Baltų mitologijos“ III Prahos bienalėje (2007) ir Lietuvos paviljono 53-ioje Venecijos bienalėje (2009) kuratorė. Tarptautinės parodos „Lyties kontrolė. Moteriškumas ir vyriškumas Rytų Europos mene“ (“Gender Check: Femininity and Masculinity in the Art of Eastern Europe”) Vienos modernaus meno muziejuje (MUMOK) ekspertė iš Lietuvos.

Istorijos. Susitikimaipaskaitų-ekskursijų serija po Nacionalinės dailės galerijos ekspoziciją. Kas antrą trečiadienį Lietuvos XX–XXI a. dailę ir jos kontekstus publikai pristato įvairių kartų Lietuvos dailės ir kultūros tyrinėtojai bei dailininkai. Jų požiūrių įvairovė atskleidžia modernios ir šiuolaikinės Lietuvos dailės kodus, leidžia naujai pažvelgti  į jos istoriją.
Ekskursijos trukmė – 1 valanda.

18 val. NDG auditorijoje ekskursijos temą pratęs kino programaMenininkų portretai“ – dokumentika apie Lietuvos meną ir menininkus. Bus rodomi Juozo Matonio ir Vytauto Domaševičiaus kurti dokumentiniai filmai apie dailininkes Teresę Rožanskaitę ir Kazimierą Zimblytę.

Įėjimas su galerijos bilietu. Aukštųjų mokyklų studentams su pažymėjimu – nemokamai.
Kino seanso trukmė – 1 valanda. Įėjimas nemokamas.

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius, www.ndg.lt

Žymos: ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: