Ketvirtadienis – su Sarah Moon ir Bressonu!!!!!!!

by

Ketvirtadienį visos grupės susitinkame įprastu laiku, tik 18 val. ateinanti grupė kartu su visais visais visais kitų grupių fotografais keliauja i Nacionalinę galeriją, nes ten:

Nacionalinė dailės galerija tęsia dokumentinių menininkų portretų pristatymo programą ir,  bendradarbiaudama su Prancūzų kultūros centru Vilniuje,  pristato XX ir XXI a. Prancūzijos menininkus. Penkiuose kino vakaruose bus galima susipažinti su keliais svarbiais šiuolaikinio meno pasaulio veikėjais: Henri Cartier-Bressonu, Danielu Burenu, Anette Messager, Christianu Boltansky, Sophie Calle ir Orlan.

Kovo 4 d., 18 val. „Henri Cartier-Bresson – klaustukas“ (pranc. „Henri Cartier-Bresson, point d’interrogation“). Režisierė Sarah Moon. 38 min., 1994 m.

Programą pradės žymios madų fotografės ir kino režisierės Sarah Moon sukurtas nespalvotos juostos filmas apie legendinį fotografą Henri Cartier-Bressoną (1908-2004). H. Cartier-Bressonas ne tik išgarsėjo kaip modernios fotožurnalistikos pradininkas, „lemiamo momento“ fotografas, bet taip pat piešė, tapė, o ankstyvuoju savo gyvenimo periodu kūrė filmus.  Jis daug keliavo, fotoreportažuose užfiksavo daugelį svarbių istorinių momentų: Paryžiaus išvadavimą, paskutines Mahatma Gandhi gyvenimo minutes, tapo komunistų pergalės Kinijoje liudininku. Jo  sukurti portretai tapo kanoniniais didžiųjų XX a. asmenybių: Sartre‘o, Faulknerio, Camus, – atvaizdais. H. Cartier-Bressonas su kolegomis 1947 m. įsteigė vieną žymiausių fotografijos agentūrų „Magnum“.

Beje, Sarah Moon – ne mažiau įdomi už Bressoną persona. Vienoje iš dokumetinio BBC serialo “Genius of Photografy“ serijoje matysime apie ją įdomų fragmentą (dirbančią su laaaabai senomis, bet labai įdomiomis fotografijos technologijomis). Vieną filmą apie Bressoną jau matėme, įdomu kaip mato fotografą fotografas – galėsime pamatyti Bressoną jau kito režisieriaus akimis.

Apie Sarą Moon – ČIA>

ir čia:

Reklama

Žymos: ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: