Paryžius (1 dalis)

by

Įsiveržus Ejafjadlajokudlio uginkalniui, buvau Paryžiuje. Vienu metu atrodė, jog grįžti visai neteks “…dulkių debesis amžinai užklojo kelius į gimtinę ir meninkai liko gyventi Paryžiuje…”, bet  esu Lietuvoje ir susitiksim pamokose, o jus vis dar galite  pristatyti užduotį “Foto pasakojimas”.  Tuo tarpu pasidalinsiu tuo, ką mačiau Paryžiuje, mieste dar neatsitiktinai vadinamu muziejų miestu.

Yves Saint Laurent

Į Yves Saint Laurent retrospektyvą nusidriekusi pusantros valandos eilė, prancūzų dizainerio kūrybos ir biografijos prisiminti žmonės plūsta kiekvieną dieną. Vyresnio amžiaus paryžietėms YSL retrospektyva  –  svarbi jų gyvenimo dalis, juk YSL kūrė beveik šimtmetį. Jis pritaikė ir išpopuliarino kelnes, švarką, smokingą ir kitus vyriškus rūbus moterims. Pažiūrėkite 1992 dokumentiką apie YSL.

1/6 1992 metų dokumentikos apie YSL (anglų kalba)

Video kadrai iš parodos ir daugiau

Šalia YSL Petit Palais vyksta “Eloge du negatif”.  Čia pristatoma pirmųjų fotografijų ant popieriaus 1846-1862 Italijoje paroda. Fotografiniai negatyviai šioje parodoje atrodo kaip fotografinis atvaizdo rezultatas, o ne kaip tarpinė nuotraukos būsena. Galite apsilankyti parodoje žiūrėdami video esantį žemiau (prancūzų kalba).

Popierinis negatyvas

Kadrai iš parodos

Jeu de Paum aplankiau Lisette Model parodą, pilną XX pradžios amžiaus miestų (New York ir Nicos) praeivių, aktorių ir muzikantų veidų.  Pagal profesiją Model buvo muzikantė, fotografės karjerą pradėjo baigus muzikos mokslus. Jos nuotraukose daugiausia miesto gyventojų portretų kiek kreivokų, karikatūriškų, visada judesyje.  Atvežiau knygutę apie ją, klasėje galėsite pasižiūrėti.

Lisette Model fotografijos

IZIS arba Izraelis Bidermanas lietuvių kilmės forografas (gimė Marijampolėje). Dėl tuometinės krizės Lietuvoje (kaip ir visoje Europoje) atvyko į Paryžių ir fiksavo XX amžiaus pradžios miesto gyvenimą, bet visai kitaip nei Model, labiau romantiškai, humanistiškai, jo nuotraukose dokumentiškai užfiksuoti besibučiuojantys įsimylėjeliai, egzotiški cirko atlikėjai, karuselės, valkatos, žvejai…Izis fotografijos skaitomos kartu su poezija (Jacques Prevert).

Izis fotografijos

Čia galite aplankyti virtualią Izis parodą lietuvių kalba

….ir pavartykite knygą.

Paryžiuje pavydėtinas kultūros intensyvumas, tai tik nedidelė dalis meno parodų, kurias spejau aplankyti. Bus daugiau…

Žymos: , , , ,

Vienas atsakymas to “Paryžius (1 dalis)”

  1. makaura Says:

    aciu Rasai ir ugnikalniui! Stai kaip gamta turi tarnauti kulturai!
    Rasa, dar, dar tekstu ir vaizduuuuu!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: