FOTOMONTAŽAI kūrybinės dirbtuvės

by

Jei karštą vasaros dieną leidžiate Vilniuje, rekomenduojame atsivėsinti parodose. Iki rugpjūčio 29d. Nacionalinėje Dailės Galerijoje vyksta paroda “Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“:

“Lietuvos XX a. dailės istorijoje dailininko Vytauto Kairiūkščio vardas ir kūryba susiję ne su vienu reikšmingu faktu. Jis, kartu su žinomu lenkų dailininku Władisłavu Strzemińskiu, buvo 1923 m. gegužės mėn. Vilniuje surengtos „Naujojo meno parodos“ (Wystawa Nowej Sztuki) organizatorius ir dalyvis. Su šia paroda į miestą įžengė dailės avangardas – kubizmo, suprematizmo, konstruktyvizmo pavyzdžiai. Jo kūryba, ypač ankstyvoji, yra ryškiausias lietuviškojo avangardo pavyzdys, neturintis analogo tuometinės Lietuvos dailės kontekste.“ daugiau apie menininką NDG puslapyje

1 pav. Fotomontažas, apie 1928–1930. Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Kairiūkščių šeimos fondas, F. 397
2 pav. Fotomontažas, apie 1928–1930. A. Nakovo archyvas (Paryžius)

Šiandien 17.00 Nacionalinėje Dailės Galerijoje išskirtinė ekskursija su parodos “Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“ kuratorium Viktoru Liutkum. Įėjimas į ekskursiją su parodos bilietu. Jei nespesite šiandien, ekskursijos su gidu vyksta kiekvieną šeštadienį 16 val. Dalyvių skaičius ribotas, registruotis tel. (8 5) 219 59 61.

FOTOMONTAŽŲ kūrybinės dirbtuvės:

Fotomontažai Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos kube bus tyrinėjami ir kuriami visą ateinančią savaitę ( liepos 19 – 25 dienomis): antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 14 val., sekmadienį – visą dieną nuo 12 val. iki 17 val.

V. Kairiūkštis buvo pirmasis lietuvių menininkas, pradėjęs daryti fotomontažus. Nors jų sukūrė nedaug, jo ir bendraminčių menininkų šia technika sukurti darbai, rodomi parodoje, atliepia visoje Europoje avangardo menininkų plėtotas idėjas. Kas tie fotomontažai, kaip jie kuriami, kuo kaip meno technika patraukė įvairiausių sričių menininkus,  kuo gali būti aktualūs šiandien – bus diskutuojama aptariant menininkus, jų idėjas ir kūrinius. Kartu bus nagrinėjama, kuo išskirtiniai kiekvieno pristatomo menininko sukurti darbai (technika, siekiamu tikslu, socialiu angažuotumu), kuo skiriasi konstruktyvistinis fotomontažas nuo kitų avangardinio meno srovių įtakoje sukurtų. Iš atsineštų, rastų, pasidarytų fotografijų bus kuriami fotomontažai ir fotokoliažai, juose derinami netikėti vaizdai ir kuriamos naujos jų prasmės.

Fotomontažai Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos kube bus tyrinėjami ir kuriami visą ateinančią savaitę ( liepos 19 – 25 dienomis): antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 14 val., sekmadienį – visą dieną nuo 12 val. iki 17 val.

Liepos 24 d. – kaip ir kiekvieną vasaros šeštadienį, – 16 val. NDG gidai kviečia į nemokamą ekskursiją po parodą “V. Kairiūkštis ir jo aplinka“.

Daugiau informacijos apie edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas bei išankstinė registracija tel. (8 5) 219 59 61, el. p. edukacija(at)ndg.lt Edukacinio užsiėmimo kaina vaikams 1 Lt, suaugusiems 2 Lt, šeimoms – 6 Lt

Reklama

Žymos: ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: