Paroda „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių“ Nacionalinėje dailės galerijoje

by

Gegužės 13 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) atidaroma paroda „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių“. Gegužės 13 d., 11 val. NDG auditorijoje rengiama parodai skirta spaudos konferencija, kurioje dalyvaus Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė, parodos kuratorės: Eglė Mikalajūnaitė, Rasa Antanavičiūtė ir Živilė Etevičiūtė.

=182&tx_ttnews[backPid]=197&cHash=26e05f19f4″]
http://www.ndg.lt/index.php?id=138&tx_ttnews%5Btt_newsPaminklas – stabilus, neliečiamas įamžintos žmogiškosios šlovės ir garbės simbolis. Tačiau Vilniaus istorija skatina permąstyti paminklų prasmę, jų būties paradoksus, mat šiame mieste daugumai paminklų buvo lemta tapti laikinesniais už patį žmogų. Vietos, kuriose kilo ir griuvo paminklai, pasižymi kaitos ir pastovumo sąveika, sujungiančia amžinumo simbolius ir kaskart kitus, bet vienas į kitą panašius ritualus.

Parodoje pasakojamos šių Vilniaus vietų istorijos: greta nugriautų ir neįgyvendintų paminklų projektų eskizų rodomos fotografijos ir filmuota dokumentinė medžiaga, kurioje atsispindi paminklų kaita, šalia jų ar jų vietoje vykęs gyvenimas (ceremonijos, politiniai įvykiai, kasdienybės epizodai) ir trumpalaikiai meniniai projektai, kurių kuriamos prasmės leido kitaip pažvelgti į aikštėse vykusius procesus.

Parodoje rodoma apie 100 eksponatų, aprėpiančių laikotarpį nuo XIX a. pabaigos iki šių dienų. Ekspozicija veiks iki rugpjūčio 28 d.

Parodoje pristatomi kūriniai iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Vilniaus apskrities archyvo, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus universiteto bibliotekos, Varšuvos technologijos universiteto centrinės bibliotekos ir dailininkų rinkinių.

Projektą remia Kultūros rėmimo fondas. Nacionalinė dailės galerijaKonstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
Daugiau informacijos: tel. (8 5) 2122997, egle(at)ndg.lt, Eglė Mikalajūnaitė

Reklama

Žymos: , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: