Trečiadienį Vilniaus dizaino kolegijoje – atvira paskaita apie socialinio portreto kryptis šiuolaikinėje Lietuvos fotografijoje

by

Šį trečiadienį (lapkričio 23 d.) 15 val. Vilniaus dizaino kolegijoje (Kauno 34, F2 auditorijoje) vyks menotyrininko, fotografo, kritiko, knygos „Žmogus Lietuvos fotografijoje “ (http://leidykla.vda.lt/lt/leidinys/1288184515/zmogus-lietuvos-fotografijoje) autoriaus Tomo Pabedinsko paskaita

 “Socialinio portreto kryptis šiuolaikinėje Lietuvos fotografijoje“

Daugelio Lietuvos fotografijos klasikų dėmesys buvo sutelktas į „paprasto“ žmogaus gyvenimą, jį savo kūryboje taip pat reflektuoja ne vienas ryškus jaunesnės kartos lietuvių menininkas. Tačiau skirtingų kartų autorių požiūriai į žmogų ir jo reprezentaciją fotografijoje dažnai nesutampa. Todėl nenuostabu, kad šiandien, susidūrus skirtingoms kūrybinės fotografijos sampratoms ir požiūriams į socialinę aplinką, kyla karštos diskusijos ir tarp pačių fotografų, ir tarp jų kūrybos vertintojų.
Paskaita „Socialinio portreto kryptis šiuolaikinėje Lietuvos fotografijoje“ sieks neakivaizdžiai įsiterpti į šias aktualias diskusijas, tačiau užuot pateikę galutinius atsakymus ir vertinimus, sieksim suprasti skirtingus požiūrius į fotografiją. Atrasti kiekvienai kūrybos krypčiai tinkamą jos „perskaitymo“ būdą, padės istorinės fotografijos raidos ir fotografijos teorijos kontekstai. Juos paskaitoje aptarsime, siedami su konkrečiais fotografijos kūriniais, lygindami ankstesnės humanistinės Lietuvos fotografijos pavyzdžius su naujesniais lietuvių autorių darbais, kurie šiandien dažnai priskiriami „socialinio portreto“ krypčiai. 

Tiems, kas neranda F2 auditorijos VDK, skambinkite Aurelijai 861335289.

T.Pabedinsko tekstą „Bernardinuose“ skaityk ČIA>

Reklama

Vienas atsakymas to “Trečiadienį Vilniaus dizaino kolegijoje – atvira paskaita apie socialinio portreto kryptis šiuolaikinėje Lietuvos fotografijoje”

  1. Informacija tiems, kas ateina į fotostudiją trečiadienį nuo 16 val. (lapkričio 23 d.) « VIENOFOTO Says:

    […] […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: