Nauja edukacinė programa NDG – „XX-XXI a. Lietuvos dailė: Mokykla gyva mene“

by

Rugsėjo 11 d. Nacionalinėje dailės galerijoje startuoja nauja edukacinė programa, skirta 5 – 12 klasių moksleiviams – „XX-XXI a. Lietuvos dailė: Mokykla gyva mene“.

Ši programa yra Lietuvos muziejų asociacijos projekto “Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“, įgyvendinamo pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę Nr. VP1-2.2-ŠMM-10-V „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“, dalis ir tęsis iki 2014 m. 17 dailės, istorijos, literatūros, kraštotyros, gamtos ir technikos muziejų visoje Lietuvoje rengia specialias, suderintas su bendrojo ugdymo programomis, edukacines programas mokykloms ir kviečia moksleivius aktyviai dalyvauti.

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centro edukacinė programa „Mokykla gyva mene“ yra skirta pažvelgti į Lietuvos XX – XXI a. dailę per mokykloje dėstomų disciplinų prizmę bei atkreipti dėmesį į aplinkybes, kai įvairios meno praktikos gali praversti mokykloje.

Menininkai, kurdami kūrinius, neišvengia fizikos, chemijos dėsnių, istorijos, geografijos, biologijos žinių gilinimo, kalbų, kūno kultūros lavinimo. Skulptorius išmano geologiją ir metalų savybes, tapytojas – pigmentų reakcijas, perfomanso menininkas turi įvaldyti kūno kalbą, oratorystę, fotografas – šviesos technologijas, ir t.t. Mokslininkas, vystydamas teorijas ir taikydamas dėsnius praktikoje nuolat eksperimentuoja, turi kūrybiškai panaudoti savo profesinę patirtį.

Pastovioje galerijos ekspozicijoje esančius darbus ir Dailės informacijos centre sukauptą Lietuvos menininkų video darbų archyvą neįprastai, tarpdalykiškai pamatyti mokiniams padės NDG edukatoriai ir įvairių sričių mokslininkai bei menininkai.

Kiekviena dalyvaujanti moksleivių grupė ar klasė (iki 30 žmonių) keturių kūrybinių dirbtuvių metu lankysis galerijoje bei mokslininko laboratorijoje ar menininko studijoje. Apsilankymų metu mokiniai atliks mokslinius ir kūrybinius tyrimus, diskutuos, analizuos ir kurs naujas įtraukiančias mokymo priemones sau ir savo draugams. Pažins Lietuvos dailę ir kultūros raidą, o kartu susipažins su profesionalais, galbūt patrauksiančiais pasirinkti kūrybines profesijas.

Edukacinėje programoje „Mokykla gyva mene“ dalyvaus 14 klasių iš įvairių Vilniaus mokyklų. Prie projekto jau prisijungė „Minties“ gimnazija, Abraomo Kulviečio ir Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos.
Visi programos dalyviai dovanų gaus užduočių sąsiuvinį „Menas/mokslas=aš“. Jam užduotis sukūrė ir pritaikė Mantas Markevičius, Renata Česūnienė, Vaida Rokaitė ir Vaiva Kulbokaitė. Iliustracijų autorius – Jurgis Jonaitis, dizaino autorė – Kristina Norvilaitė.

Pirmame užsiėmimų cikle, vyksiančiame tris rugsėjo savaites, dalyvaus Vilniaus „Minties“ gimnazijos dešimtokai, vadovaujami chemijos ir technologijų mokytojos Dangiros Šližienės. Jiems užsiėmimus galerijoje ves NDG edukatorė Eglė Nedzinskaitė ir naujojo cirko trupės „Antigravitacija“ įkūrėjas žonglierius Mantas Markevičius, šiais metais nominuotas Auksiniam kryžiui Metų teatro reiškinio kategorijoje. Jis pristatys mokiniams žongliravimo istoriją, naudą ir taikymo galimybes šiuolaikinėje pedagogijoje, mokys juos žongliravimo triukų su pačių pasigamintais žongliravimo įrankiais bei atvers trupės užkulisius Menų spaustuvėje. Moksleivių užduotis bus sukurti planą, kaip žongliravimą – koordinacijos ir koncentracijos praktiką – įtraukti į kasdienį mokinio gyvenimą tiek pertraukų, tiek pamokų metu.

Rugsėjo 25 d., 15 val., paskutinio užsiėmimo metu Nacionalinėje dailės galerijoje dešimtokai su Mantu pristatys pačių sukurtą žongliravimo performanso eskizą. Jį pamatyti kviečiami visi norintys.
Atlikę performansą, mokiniai įgytas žinias panaudos su galerijos edukatore kalbėdami apie XX-XXI a. meno procesus bei analizuodami NDG kolekcijoje esančius kūrinius ir galerijos Informacijos centre sukauptą performansų dokumentaciją.

Artimiausius užsiėmimų ciklus moksleiviams ves Fizikinių ir technologijos mokslų centro darbuotoja bei chemijos mokytoja Renata Česūnienė, matematiką ir matematikos taikymus VU studijuojanti VU MIF SA informacinės srities koordinatorė Vaida Rokaitė bei VŠĮ „Mokslas ir menas“ direktorė Vaiva Kulbokaitė.
„Mokykla gyva mene“ – ne vienintelė nauja edukacinė programa moksleiviams Lietuvos dailės muziejuje, įgyvendinama pagal projektą “Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“. Spalio mėnesį P. Domšaičio galerijoje Klaipėdoje prasidės programa „Spalvų ekspresas“.

Daugiau informacijos: edukacija@ndg.lt ir (8 5) 2195961.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: