Metų trukmės užduotis: vietos ar objekto studija

by

Metų trukmės užduotis. Renkamės vietą ar objektą ir fotografuojame jį visus metus – skairtingu paros laiku, skirtingu metų laiku, skirtingom oro sąlygom. Pageidautina nepamiršti įvairių rakursų, planų, formatų (vertikalus, horizontalus, kvadratas, galimas ir vėlesnis kadravimas kompiuterio pagalba). Nepamirštame kartais parodyti šios užduoties rezultatus, nes metų projektas nereiškia, kad žiūrėsime jo rezultatus tik metų gale. Pasirinkite šiai užduočiai vietą, kuri yra netoli namų, kurią nesunku stebėti kasdien. Svarbu matyti, kai keičiasi šviesa, kaip metų ar paros laikas gali keisti kadro kompoziciją, kaip kinta vietos akcentai, kokios detalės išryškėja ar tampa nesvarbios.

Jei turėsime pakankamai daug fotografijų, kitą pusmetį bandysime jas suklijuoti į stop motion filmuką. Antramečiams tai bus būtina padaryti, jei tai dar nėra padaryta… Pagalvokit ne tik apie vietą, bet ir apie tinkamus tokiam filmukui garso ar teksto variantus.

Šiemet bandysime padaryti grupinę vienos vietos nuotraukų kolekciją – kiekviena grupė išsirinks vietą netoli mokyklos, kurią kaskart ateidami į pamokas, užfiksuos. Dėsime fotografijas į bendrą aplanką, o po to suklijuosime  bendrą stop motion filmuką. Kaip atrodo stop motiosn filmukai? Žiūrėkite kitų vienofoto studijos moksleivių stop motion bandymus : Trikojis , Marijos muzikinis klipas,  Luko ir Joanos filmukai, Du Dimos filmukai, Aistės ir Aušros filmukaiLuko ir Gretos filmukai, Keliaujantys rėmeliai ir avarijaKruvinoji rankelėAido ir Karolio filmai.

Gretos Gedminaitės metų studija – metų laikai ir geometrija – ČIA>

Kas ką veikia metus laiko? Štai kaip gali pasikeisti vieta:

Ką veikia žmonės metus laiko? Žiūrėk ČIA>

Ir ČIA>

Gal netingėsite rinktis kantriausią objektą – save? Kaip tai padarė Christoph Rehage – ČIA>

Reklama

Žymos: , , ,

2 atsakymai to “Metų trukmės užduotis: vietos ar objekto studija”

  1. Metų studija « Foto! Says:

    […] Primenu uždotį – ČIA> […]

  2. Artimiausi planai « VIENOFOTO Says:

    […] kantrybės ir nuoseklaus stebėjimo reikalaujančiai užduočiai? Primenu pirmąją užduotį:  https://vienofoto.wordpress.com/2012/09/20/metu-trukmes-uzduotis-vietos-ar-objekto-studija/ Ateinantį antradienį keliausime į rimto fotografo didelę parodą – ČIA> Palinkėkim sau […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: