Naujausios spalio parodos

by

Vis dar gyvi įspūdžiais iš aplankytos G.Trimako fotografijų parodos, dėkingi autoriui už pasakojimus ir komentarus parodoje, o dabar jau spalis su naujais parodiniais pasiūlymais…

Kelios naujos parodos, kurias taip pat lankysime ir su kurių autoriais bandysime susitikti.

Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Kęstutis Savickas. Veidrodis

2012.09.27 – 2012.10.13

Parodoje „Veidrodis“, skirtoje autoriaus 50-mečiui, pristatoma retrospektyva, apimanti visą jo kūrybos laikotarpį. Parodoje pateiktos fotografijos iš pagrindinių ciklų, sukurtų 1993-2012 metais: „Raudona linija“, „Civilizacija“, „Dykuma“ ir „Atspindžiai“.

Iš viso ciklo „Raudona linija“ fotografijų išsiskiria viena – „Paukštis“. Raudona linija lyg kraujo srovele paženklintas paukščio kaklas, apačioje smulkiomis, veik kaligrafiškomis raidėmis, primenančiomis  ir savaip atkartojančiomis smulkiausias plunksneles, autorius išvedžiojo filosofo F.Ničės žodžius apie nelaukiamus vaikus: „Prie vieno šventojo priėjo žmogus, laikydamas rankose ką tik gimusį kūdikį. „Ką man daryti su vaiku?- paklausė jis, – Vaikas menkas, apsigimęs ir nepakankamai gyvas, kad numirtų“. “Nužudyk jį! – sušuko šventasis nesavu balsu. – Nužudyk ir tris dienas bei naktis laikyk jį savo rankose, kad tai prisimintum. Tada niekuomet negimdysi vaiko, kai matysi, kad tau dar ne laikas jį turėti“.

Daugiau – ČIA>

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2
Pauliaus Normanto fotografijų paroda “KETURIOS BUDOS PĖDOS. Keturi šventi miestai“

Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ Azijos menų centras ir Paulius Normantas maloniai kviečia į fotografijų parodą “KETURIOS BUDOS PĖDOS. Keturi šventi miestai“. Parodos atidarymas 2012 m. spalio 10 d. (trečiadienį), 17 val. Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilniuje. Ją atidarys Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ir Prof. Audrius Beinorius.

“Lumbinis, Bodhgaja, Sarnathas ir Kušinagara – tai viso pasaulio budistams šventos vietos, Budos gyvenimo kelią savotiškai įrėminančios ir jo patirtį bei mokymą menančios “pėdos”, neretai dar vadinamos šventaisiais miestais… Pauliaus Normanto fotokamera užfiksuoti objektai – tai meditacinė kelionė į kultūrinę Indijos budizmo praeitį ir gyvą dabartį…“
Prof. Audrius Beinorius
Parodą galima apžiūrėti iki lapkričio 8 d.

“Prospekto“ galerija

Algimantas Aleksandravičius „Paskutinieji LDK piliečiai“

2012.09.26 – 2012.10.13
“Prospekto galerija“ (Gedimino pr. 43)

Fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius, besigilindamas į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos praeitį, ir Lietuvoje, ir Baltarusijoje, ir Ukrainoje ieškodamas buvusios Lietuvos valstybės nuo Baltijos iki Juodosios jūros didybės atspindžių, negalėjo nepastebėti ir fotografijose neužfiksuoti paskutiniaisiais šios valstybės piliečiais save laikiusių, Lietuvos bajoriškas ir pilietines tradicijas tęsusių poetų Adomo Mickevičiaus (1798–1855) ir Česlavo Milošo (1911–2004) gyvenime paliktų pėdsakų. Autorius plačiai aprėpė Adomo Mickevičiaus gyventas vietas nuo gimtosios Zaosės dvarelio iki mokslų Naugarduke bei studijų Vilniuje ar dėstymo Kaune ir tremties Paryžiuje.
Česlavo Milošo pėdsakų Algimantas Aleksandravičius ieškojo Šeteikių dvarelio liepų alėjoje, prie it veidrodis spindinčios kūdros, senelių ir giminių kapų Šventybrastyje, tarp išlakių Isos slėnio ąžuolų, Kunatų dvare Krasnogrūdoje ir paskutinėje prieglobsčio vietoje Krokuvos Šv. Stanislovo bažnyčios kriptoje ir dar daugybėje kitų, su poeto gyvenimu susijusių vietovių.

Parodoje pristatoma tik maža dalis Algimanto Aleksandravičiaus fotografijos lakštuose įvaizdintų Adomo Mickevičiaus ir Česlavo Milošo Lietuvoje ir Lenkijoje bei kitur paliktų ženklų.

Algimantas Aleksandravičius su jam būdingu išradingumu, susiedamas poetų paliktus gyvenimo kelio ženklus su nūdienos realijomis, pasitelkdamas raiškią fotografijos kompoziciją, o retsykiais ir, regis, atsitiktines detales, įvairuodamas šviesokaitos dėmėmis ar dramatiškais juodų ir baltų tonų santykiais, sukuria įsimintinus vaizdus. Fotografijose atsispindi ne tik dokumentiškai perteiktos poetų gyvenamos vietos ar aplinka, bet jos dar simboliškai susiejamos su iškilių poetų Adomo Mickevičiaus ar Nobelio premijos laureato Česlavo Milošo literatūrine kūryba, o įspūdžiui sustiprinti įpinama ir filosofinė potekstė.

Daugiau – ČIA>

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: