Dokumentinė fotografija, fotoistorijos…

by

Džiaugiamės, vartydami naują internetinę svetainę, kurioje žavi įdomios fotoistorijos. Tai http://www.latitude55.lt/

Puslapio kūrėjai D. Chmieliauskas ir T. Kazakevičius rašo:

Fotoistorijų platformos/žurnalo idėją brandinome beveik metus. Mūsų polinkis į fotografijos žanrą – dokumentiką – sukūrė poreikį semtis žinių apie pasakojimų vaizdais subtilybes, kad galėtume kurti fotografijų ciklus, sugebėtume savo požiūrį viena ar kita tema  sklandžiai atvaizduoti nuotraukų serijose. Kaupdami patirį ir tobulindami savo pasakojimus suvokėme, kaip kartais svarbu tinkamu metu gauti patarimų ir kritikos tiek temų paieškoje (o gal labiau jų išgryninime), tiek bandant tiksliau perteikti fotoistorijos nuotaiką dėliojant nuotraukų sekas, netgi rašant tekstus. Visa tai yra darbas, reikalaujantis susikaupimo, analizės, informacijos paieškos ir asmeninių savybių – savikritikos, kantrybės – ugdymo. Todėl savalaikė pagalba ir tinkamas kuravimas gali padėti sėkmingai užbaigti istoriją ir nenuklysti.

Ne mažiau svarbi priežastis ta, kad Lietuvoje neturime platformos, kuri leistų visiems norintiems išbandyti jėgas puoselėjant gal ne patį populiariausią, bet vertingą dokumentikos formą – fotoistoriją. Norime, kad fotografas sulauktų konstruktyvios kritikos, patarimų ar tiesiog palaikymo tuomet, kai jo labiausiai reikia. Žinodami, kiek laiko ir energijos reikalauja fotoistorijos kūrimas, nusprendėme sukurti tokią platformą patys. Norime kitiems padėti savo jėgomis arba surasti fotografijoje patyrusį kuratorių, kuris pagelbėtų autoriui siekiant sėkmingai užbaigti darbą, nenukrypti nuo temos ir neeikvoti entuziazmo bereikšmiams dalykams. Su džiaugsmu tokią istoriją publikuosime!

Nepažadame, kad bus lengva, nes siekiame kokybės. Norime, kad žurnalo skaitytojai atrastų įdomių temų, galbūt netikėto požiūrio į gerai žinomą situaciją ir būtų palepinti techniškai kokybiškais vaizdais, įdomia siužeto linija.

Tikime, kad fotoistorijos yra puikus būdas kurti ilgaamžę, intriguojančią fotografiją. Ją papildantys tekstai ar video medžiaga – tai galimybė sustiprinti žiūrovo emocijas. Jos skatina į aplinką pažvelgti giliau, skatina atrasti įdomių temų ar tiesiog pamąstyti tuomet, kai neįgudusi akis šių temų nepastebi. Isorijos neprivalo būti šokiruojančios ar radikaliai keičiančios požiūrį į nagrinėjamą temą. Ieškodami paprastų ir neįmantrių dalykų, juos analizuodami, visada galime atrasti klodus povandeninių srovių, nešančių link gilesnių, fundamentalesnių vertybių paieškos. Štai todėl tikime, kad ši platforma dokumentikos fotografams bus naudinga ne tik asmeniškai, bet ir paskatins įamžinti vertingas šių dienų akimirkas ateičiai.

 

 

Reklama

Žymos: , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: