Juostiniai fotoaparatai – jau atgyvena ar nauja mada?

by

filmphoto

Žinodamas, kad juostelėje yra 36 kadrai ir kad negaliu pasižiūrėti, ar man pavyko, kiekvienąkart labai atidžiai renkuosi, kada paleisti užraktą.

Fotoaparate – tik automatinis išlaikymo nustatymas, jokio artinimo ar tolinimo, tad turiu padirbėti dėl kiekvieno kadro – jį sumedžioti vienu užtikrintu šūviu, o ne paleidęs seriją iš automato, kaip būna fotografuojant skaitmeniniu fotoaparatu.

Nuotraukų kokybė geresnė pirmiausia dėl optikos – nėra prasmės lyginti skaitmeninės „muilinės” ir profesionaliu juostiniu aparatu darytų kadrų.

Vis dėlto jeigu paimtume analogiškos klasės veidrodinį skaitmeninį fotoaparatą, skirtumai tarp kokybės išnyktų. Tik išaugtų skirtumas tarp fotoaparatų kainos.

„Nesvarbu, kokiu aparatu fotografuosi, svarbiausia yra nuotraukos siužetas.   Puikių kadrų galima padaryti „muiline”, o iš juostos nuotraukos gali būti niekuo neypatingos”, – neabejojo A. Maknys.

Anot jo, daug menininkų pripažįsta, kad ribotas kadrų skaičius ir tai, kad negali įvertinti kiekvieno padaryto kadro, verčia juos labiau susikoncentruoti į vaizdo ieškiklį.

„Būna, kad žmogus skaitmeniniu fotoaparatu padaro dešimt nuotraukų ir iš jų atrinkti bent vieną tobulą sudėtinga, o juostiniu fotoaparatu padarai du kadrus ir sunku išsirinkti, kuris iš jų geresnis”, – taisyklę patvirtino A. Maknys.

Priverčia pasidaryti nuotraukų

Juostelė priverčia išpyškinus 36 kadrus atsidusti ir keliauti į fotolaboratoriją. Neišryškinsi juostelės, nebus ir nuotraukų.

Kaip ir dauguma, standžiajame kompiuterio diske šiuo metu turiu daugiau nei tūkstantį nuotraukų ir jas žiūriu kur kas rečiau nei tas, kurias padariau iš juostos.

Pirmiausia todėl, kad tą tūkstantį nuotraukų reikia surūšiuoti, atrinkti, dar geriau būtų išspausdinti. Kažkodėl to nepadarau kone trejus metus. O kaip sekasi jums?

Daugiau skaityk ČIA>

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: