Iki sausio 11 d. – Gintaro Česonio fotografijų paroda “Proepekto“ galerijoje

by

Pirmąją savaitę keliausime į fotografijos parodą “Prospekto“ galerijoje. Paroda „Prisilietimai“ jungia du ciklus:
„Tėvas Stanislovas“ (2004-2006) ir „Pasivaikščiojimai po tvirtovę“ (1998-2008).
Kai atrodo beviltiška dokumentuoti, bandyti sustabdyti išbarstytą laiką, kitiems svarbių įvykių tėkmę, kai viskas aplink sugalvota ir nevisada iš esmės pagrįsta, taip norisi prisiliesti prie tikrų ir išgyventų detalių. Septyni susitikimai su tėvų Stanislovu, pokalbiai apie betką ir pačias svarbiausias to meto gyvenimo patirtis ir tylūs bandymai suprasti save ir procesus kurie vyksta šalia, apleistoje tvirtovėje – prasmingai susijungia. Esmė ir būtis, troškimai ir realybė, ir dar kartą – tiesiog noras suprasti save. Daugiau apie parodą ir autorių ČIA>

cesonis

Verta paskaityti seniau publikuotą interviu su šiuo fotografu:

Apie etines dilemas, žmogaus teisę į privatumą ir fotografo teisę į fotografiją pokalbis su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovu, fotomenininku G. Česoniu.

– Dažniausiai girdime svarstymų apie tekstų, vaizdo reportažų etiką, o apie etišką fotografiją diskusijų viešojoje erdvėje kyla gerokai mažiau. Kaip manote, ką tai rodo? Ar tai, kad fotografija iš esmės etiškesnė, ar tam dar neskiriama daug dėmesio?

– Lietuvos žiniasklaidoje nereikalaujama, kad fotografija nuo pradžios iki pabaigos pasakotų pačią istoriją. Dažniausiai nuotrauka, deja, yra tik teksto iliustracija.

– Fotografijai keliama mažiau reikalavimų, dėl to ir nekyla tiek daug diskusijų, kas etiška, o kas ne?

– Deja, tiesiog nuotrauka, laikraštyje tėra teksto, straipsnio, išsakytos minties, problemos iliustracija. Visų pirma, kalbėdami apie žiniasklaidos etiką, pirmiausia vertiname tekstą, o nuotrauka telieka nekalta iliustracija. Čia kaip tik norėčiau išsakyti problemą, kad kokybiškos fotografijos žiniasklaidai reikia vis mažiau ir mažiau. Ji gali būti labai paprasta ir primityvi – svarbu, kad parodytų sensacingą įvykį ar naujieną. To lyg ir pakanka.

O man, fotografui, atrodo, kad fotografija yra pakankamai galingas įrankis ir šiandien, todėl galėtų pati pasakoti apie tai, kas įvyko. Gal net ne tik įvykis, bet pati problema galėtų būti papasakota daug geriau, nei dabar yra.

Visą interviu tekstą skaitykite  ČIA>

Reklama

Žymos:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: