Diskusijos apie fotografijų kainas

by

Mūsų fotografijos kainų istorija nėra labai gili. Vos prieš kelis metus dūsavimai apie fotografijos – ir meninės, ir dokumentinės su istorine – rinkos Lietuvoje nebuvimą buvo įprasti. Apie tai buvo galima perskaityti dažnuose fotografų interviu arba retuose straipsniuose, skirtuose Lietuvos meno rinkai apžvelgti. Net asmeniškai kalbantis su fotografais, jie, paklausti, ar egzistuoja privati jų nuotraukų paklausa, krapštydavo galvas ir murmėdavo apie padovanotus darbus arba, geriausiu atveju, prisimindavo neartikuliuotus norus nusipirkti „ką nors“ parodų atidarymo metu. Tai įvykdavo maždaug tuomet, kai pakviestieji svečiai jau sukdavo ratus su vynu rankose.

Šiandien situacija kitokia – lietuviškų nuotraukų atsiranda tai viename, tai kitame dideliame aukcione, dėl jų varžytasi Vilniaus aukcione, neblogai jas perka Vilniaus meno mugėje. Kaipgi atrodė kainų horizontas 2012–2013 metais? Prieš dvejus metus (2012 kovo 23 d.) įvyko pirmasis ir kol kas vienintelis fotografijai skirtas XXII Vilniaus aukcionas.

Retą Romualdo Rakausko kadrą (Vilnius, 1966 m.) Kauno fotografijos galerija pardavė už 4000 Lt.

Visą tekstą skaityk : http://vz.lt/Default.aspx?PublicationId=1F332104-FD16-4ED7-AD19-718E245B87AF#.UvSryUjinQA.facebook#ixzz2sf132BTr

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: